– Daje się już odczuć wpływ uruchomienia naziemnej telewizji cyfrowej na płatne platformy telewizyjne – pisze dzisiejsza Rzeczpospolita.

– Widać już odwrócenie wcześniej obserwowanego trendu. Wzrost nasycenia telewizją satelitarną powoli się na rynku zatrzymuje, kabel traci, a zaczyna rosnąć naziemna telewizja cyfrowa – mówi cytowany przez dziennik Dariusz Dąbski, prezes i właściciel TV Puls. Ubytek abonentów pakietów analogowych daje się zaobserwować np. w wynikach UPC Polska. I nie migrują oni wszyscy na platformę cyfrową, która nie rośnie proporcjonalnie do spadku platformy analogowej.

Rzeczpospolita cytuje również prognozę dla rynku medialno-telekomunikacyjnego PricewaterhouseCoopers, który przewiduje, że po raz pierwszy w historii w 2013 r.spadnie w Polsce nasycenie gospodarstw domowych płatnymi usługami TV i spadać będzie co najmniej do 2017 r.

DVB-T zagraża najbardziej najtańszym pakietom TV. Operatorzy kablowi liczą jednak, że po krótkotrwałym zachłyśnięciu się tą nowością abonenci zaczną powracać do bogatszej oferty platform płatnych.

Niemniej drugim dla niej zagrożeniem jest rozwijający się rynek wideo w publicznym internecie.