Pionier amerykańskiego rynku komunikacji radiowej zrezygnował ze stanowiska prezydenta (ang. [i]chairman[/i]) [b]Clearwire’a[/b], operatora sieci WiMAX. Powodów rezygnacji nie podano, ale w komunikacie spółka podkreśliła, że nie ma było żadnych fundamentalnych różnic co do rozwoju pomiędzy prezydentem, a właścicielami spółki. Clearwire jest obecnie kontrolowany przez sieć komórkową [b]Sprint Nextel[/b]. Stanowisko Craiga McCaw przejmie [b]Benjamin Wolff[/b].

Craig McCaw był założycielem jednej z pierwszych sieci komórkowych w stanach zjednoczonych, która dzisiaj jest częścią [b]AT&T[/b]. Pieniądze zarobione na sprzedaży udziałów w sieci komórkowej McCaw zaczął inwestować na początku dekady w operatora sieci WiMAX. Clearwire zorganizował kilka rund finansowania m.in. od [b]Intela, Motoroli[/b], czy [b]Google[/b], ale biznes rozwijał się stosunkowo powoli. W 2008 r. Clearwire połączył się z dywizją WiMAX operatora Sprint Nextel. Partnerzy uruchomili na sieci WiMAX pierwsze w Stanach Zjednoczonych usługi pod marką 4G.

Połączony biznes rozwija się szybciej, co nie uchroniło Clearwire’a przed 15-procentową redukcją zatrudnienia w listopadzie. Od października ubiegłego roku kurs akcji Clearwire’a spadł na nowojorskiej giełdzie o 44 proc.