Microsoft stara się popularyzować sklep Marketplace z mobilnymi aplikacjami dla systemu Windows Phone wśród polskich użytkowników smartfonów. – Znajdziemy w nim już 365 aplikacji rozwiniętych w Polsce. 90 proc. z nich dostępnych jest w języku polskim, reszta w angielskim – informuje Piotr Kaniowski, z działu PR Microsoft Polska.

Ogółem w Marketplace jest już dostępnych 30 tys. aplikacji. – Każdego dnia do Microsoftu trafia 100 -150 nowych – mówi Piotr Kaniowski

Firma uruchomiła kilka dni temu nową funkcję w Marketplace. Teraz aplikacje można instalować zdalnie z poziomu przeglądarki w komputerze. Wystarczy wybrać aplikację, którą chcemy zainstalować oraz podać adres email, na który ma został wysłany link z plikiem instalacyjnym. Po odebraniu wiadomości email na telefonie, wystarczy kliknąć w podany odnośnik i pobrać aplikację.

Płatności w Marketplace realizowane są w złotówkach, a logowanie odbywa się poprzez system Windows Live ID.

Problemem Microsoftu jest mała dostępność smartfonów z Windows Phone. Jak jednak zapewnia Piotr Kaniowski, zainteresowanie polskich klientów Marketplace rośnie z miesiąca na miesiąc. Nie chce jednak ujawniać żadnych liczb.