iNet Group zrzeszającą pond 200 lokalnych operatorów internetowych  podjęła współpracę z firmą Green, której celem jest wspólne sprzedawanie energii elektrycznej klientom operatorów.

– Już przeprowadziliśmy pierwsze projekty dla klientów biznesowych. Teraz chcemy wyjść z ofertą do klientów indywidualnych – mówił na konferencji inet-meeting Rafał Paluch z iNet Group.

Dziś głównym problem dla klientów indywidualnych zmieniających dostawcę energii elektrycznej jest to, że muszą potem rozliczać dwie faktury za usługę, bowiem po dokonaniu zmiany sprzedawcy energii elektrycznej, nie zmienia się jej dystrybutor. Pierwsza faktura to dokument od dystrybutora, na której  widnieje opłata dystrybucyjna.   Drugą fakturę wystawia nowy sprzedawca za zużycie energii elektrycznej. – To się jednak powinno niebawem zmienić, bo mają być wprowadzone nowe przepisy i klienci indywidualni będą otrzymywać jedną fakturę  – mówił Maciej Grędysa z Green.

Operatorzy mogą współpracować z Green w dwóch modelach. Pierwszy to umowa agencyjna, w którym klient dostaje fakturę do Green. Druga możliwość to model partnerski, gdzie należność za energię może się pojawić na fakturze operatora. Jednak  w takim przypadku operator musi zbudować swój system bilingu.