Aktualizacja: 02.12.2023 16:36 Publikacja: 31.08.2009 00:00
Zanim ruszą ze sprzedażą „prawdziwego 5G”, operatorzy rozpędzają łącza przewodowego internetu w marketingowych przekazach. I walczą ceną. Na co można liczyć?
Którą sieć komórkową w Polsce wybrać w 2023 roku? Najnowsze dane UKE o przenoszeniu numerów między operatorami mogą być ważną wskazówką. Polacy coraz częściej zmieniają sieci.
Klienci sieci komórkowych w Polsce od rana zgłaszają problemy z ich funkcjonowaniem. Problem jest najbardziej widoczny w Orange. Dotyczy także klientów T-Mobile, a w najmniejszym stopniu Plusa i sieci Play.
Po wielu kwartałach pokaźnych strat sieć komórkowa Play znowu zyskuje użytkowników - tak wynika z nowych danych UKE o przenoszeniu numerów w Polsce.
Po pandemii klienci mniej rozmawiają przez telefony komórkowe, ale dostają wyższe rachunki. Pod względem technologii 5G wciąż odstajemy od głównych krajów UE. Wykorzystanie internetu w roamingu gwałtownie skoczyło - to najciekawsze wnioski płynące z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Jak powinna wyglądać cyfrowa transformacja biznesu i jak mogą ją wspierać nowoczesne technologie – wyjaśnia Olga Złotnicka, dyrektorka wykonawcza ds. transformacji i efektywności Orange Polska.
Zanim ruszą ze sprzedażą „prawdziwego 5G”, operatorzy rozpędzają łącza przewodowego internetu w marketingowych przekazach. I walczą ceną. Na co można liczyć?
Ukraińskie władze chcą znacjonalizować Kievstar – największego operatora komórkowego kraju. Firma należy do grupy, w której 48 proc. akcji mają rosyjscy oligarchowie. Ich udziały zajął sąd. Niedawno do rady dyrektorów wszedł były szef CIA.
Telekomom w Polsce i na świecie nie jest łatwo o wzrost skali biznesu, gdy mija fala przejęć i siada sprzedaż smartfonów.
Pozbawione ekranu i klawiatury, przyczepiane do ubrania rewolucyjne urządzenie AI Pin będzie w stanie nie tylko wykonywać połączenia telefoniczne, ale dzięki technologii sztucznej inteligencji GPT-4 zostanie osobistym asystentem i tłumaczem.
Odwlekano ją ponad trzy lata. Jej właściwa faza – licytacja – trwała dwa dni. Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że w środę prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej ogłosi koniec aukcji 5G. Budżet państwa dostanie 1,92 mld zł.
25 września 2023 roku weszła w życie ustawa o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej. Reguluje ona m.in. prawa i obowiązki przedsiębiorców telekomunikacyjnych oraz dostawców poczty elektronicznej, związane z zapobieganiem nadużyciom w komunikacji elektronicznej oraz ich zwalczaniem. Jakie kary wprowadza ustawa?
Na chwilę przed startem poniedziałkowa debata nt. nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa została odwołana. Rząd wycofał projekt. Nie tylko ten.
Klienci sieci komórkowych w Polsce od rana zgłaszają problemy z ich funkcjonowaniem. Problem jest najbardziej widoczny w Orange. Dotyczy także klientów T-Mobile, a w najmniejszym stopniu Plusa i sieci Play.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Jakie korzyści niesie ze sobą urlop w pojedynkę i czy w Polsce to zjawisko jest popularne?
Tomasz Pietryga, zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, został nagrodzony tytułem „Przyjaciel Polskiej Przedsiębiorczości”, w plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości, organizowanym przez Ogólnopolską Federacje Przedsiębiorców i Pracodawców- Przedsiębiorcy.pl.
Mateusz Morawiecki ponosi polityczne koszty operacji pod roboczym kryptonimem "rząd 14-dniowy", ale dla PiS-u płyną z niej korzyści, które nie ograniczają się tylko do wydłużenia czasu pobierania wynagrodzeń członków rządu czy partyjnych nominatów w spółkach Skarbu Państwa.
Michelin, największy w Europie i jeden z największych na świecie producent opon ogłosił koniec produkcji w dwóch niemieckich zakładach, które mają zostać zlikwidowane w 2025 r. Centrum Kontaktu z Klientem francuska firma przeniesie do Polski.
Rafał Brzoska, właściciel i prezes InPostu poinformował w mediach społecznościowych, że firma została oficjalnym partnerem drużyny piłkarskiej Newcastle United.
Skojarzenia podobno wiele o nas mówią. Politykom Prawa i Sprawiedliwości wszystko kojarzy się z aferami, lobbingiem i wrzutkami do ustaw. Ciekawe dlaczego.
Grupa Stellanits posiadająca w swoim portfolio również włoskie marki, chce produkować we Włoszech milion pojazdów rocznie. Z taką propozycją do tamtejszej legislacji wyszedł szef koncernu Carlos Tavares. W zamian firma chce otrzymać dyspensę podatkową oraz pomoc z odroczeniem wprowadzenia normy Euro 7.
Państwo Środka rozpoczęło potężną inwestycję w centra danych - budowa pozwoli skonstruować infrastrukturę, która będzie dysponowała docelową mocą obliczeniową równą wydajności aż 6 mln pecetów. Nowatorska jest lokalizacja centrów.
Izrael poinformował kilka państw arabskich, że chce utworzyć strefę buforową po palestyńskiej stronie granicy Strefy Gazy, aby zapobiec przyszłym atakom - informuje agencja Reutera powołując się na źródła w regionie.
Dawny gwiazdor wielkiej firmy inwestycyjnej PIMCO wprawdzie nie gra już o taką stawkę jak w przeszłości, kiedy zarządzał największym na świecie funduszem obligacji, ale nadal potrafi zarabiać.
Hyundai pokazał pierwsze zdjęcia odnowionego Tucsona. Kompaktowy SUV w nowej odsłonie ma zadebiutować w Europie w 2024 roku.
Przestępca strzelał z broni czarnoprochowej, nie musiał mieć na nią pozwolenia. Pierwsze ustalenia śledczych wskazują na błędy policjantów, którzy zatrzymali mężczyznę, ale go nie przeszukali - ustaliła „Rzeczpospolita”.
Powinien wrócić obowiązek noszenia maseczek. Czeka nas ciężka covidowa zima - mówi dr med. Paweł Grzesiowski, ekspert NRL ds. zagrożeń epidemicznych.
Spotify ogłosił listę najpopularniejszych u siebie podcastów w 2023 r. Najczęściej słuchany był „Żurnalista”, potem „Kryminatorium” oraz „WojewódzkiKędzierski”.
Gremi Media zanotowała dynamiczny wzrost, osiągając w listopadzie 6,45 miliona realnych użytkowników. To znaczący skok o ponad 2 miliony nowych czytelników w ciągu roku. Jeszcze dynamiczniej rosnąca liczba odsłon generowanych przez użytkowników świadczy o rosnącym zaangażowaniu społeczności korzystającej z treści Gremi Media.
Szczyt klimatyczny w Dubaju zaliczył spektakularny zgrzyt, zanim jeszcze się zaczął: szejkowie z Emiratów chcieli w czasie szczytu negocjować nowe kontrakty na kopaliny. O ironio, na własne potrzeby państwa arabskie chętnie inwestują w OZE.
Agencja ratingowa S&P utrzymała ocenę wiarygodności kredytowej Polski na niezmienionym poziomie. Kilka lat wysokiego deficytu sektora finansów publicznych nie doprowadzi jej zdaniem do nadmiernego wzrostu zadłużenia.
Wyrok II FSK 496/21 - Wyrok NSA z 2023-10-10 potwierdza po raz kolejny, że prawa obywatela nie mają dla tego sądu żadnego znaczenia.
W muzeum pałacu w Wilanowie można obejrzeć wyjątkową wystawę „Oto Światłość Wielka i Klucz Rajski. Hymny z tatarskich zaścianków króla Sobieskiego”.
Prezydent Andrzej Duda bierze udział w Konferencji COP28 w Dubaju. W swoim wystąpieniu podkreślał, że energia atomowa jest niezbędna do realizacji ambitnych planów klimatycznych, a jej wykorzystanie może ochronić Ziemię.
"27 listopada prezydent Andrzej Duda powołał rząd Mateusza Morawieckiego. Jak ocenia Pani/Pan jego skład?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Światowa Organizacja Zdrowia zwróciła się do władz Chin o więcej informacji na temat gwałtownego wzrostu zachorowań na choroby układu oddechowego i zapalenia płuc u dzieci.
„Uśmiech losu” Jakimowskiego, „Kiedy stopi się lód” Baetens i „Niedźwiedzie nie istnieją” Panahiego – łatwo nie będzie, ale za to jak ciekawie i inspirująco do refleksji na temat życia i świata!
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas