P4, operator sieci Play, poinformował o aneksowaniu umowy o roaming krajowy, jaka łączy go z  PTK Centertel. Do tej pory to partnerstwo miała dla Play charakter zapasowy wobec podstawowej umowy roamingowej, jaką od 2006 r. ma z Polkomtelem. W najbliższych tygodniach jednak coraz większe wolumeny ruchu od abonentów Playa mają płynąć przez sieć Orange.

– Pozwoli to zdywersyfikować swoje usługi realizowane za pomocą roamingu krajowego i lepiej zarządzać jego kosztami – podało P4 w informacji prasowej. Więcej ruchu od Playa poprzez sieć PTK Centertel oznacza zmniejszenie ruchu przez sieć Plusa.

Marcin Gruszka, rzecznik Play, nie chce powiedzieć, jaki wolumen docelowo zostanie przeniesiony do sieci Orange. Prawdopodobnie Play będzie dokonywał off-loadu sieci Plusa stopniowo. P4 nie chce także powiedzieć, czy Centertel zaproponował korzystniejsze stawki roamingowe, ale nie kryje, że chęć obniżenia kosztów była jednym z powodów intensyfikacji współpracy z Centertelem. Właściwą umowę roamingową spółki podpisały jeszcze w lipcu 2010 r.