Motorola Solutions zaprezentowała komputer mobilny HC1 przeznaczony do noszenia na głowie, który można obsługiwać bez użycia rąk. Urządzenie wykorzystuje  funkcje rozpoznawania mowy, wykrywania ruchów głowy oraz strumieniową transmisję wideo.

HC1 wyposażony jest w opracowany przez firmę Kopin Corporation mikroekran, który zapewnia pole widzenia odpowiadające ekranowi 15-calowego laptopa i może być używany w niesprzyjających warunkach i lokalizacjach. A więc wszędzie tam, gdzie potrzebny jest dostęp do skomplikowanych danych graficznych lub tekstu, a korzystanie z laptopa lub innego urządzenia obsługiwanego za pomocą rąk jest niewygodne lub niemożliwe. Na przykład przez pracowników terenowych wykonujących naprawy, remonty i przeglądy. Jak podkreśla Motorola komputer zaprojektowany został z myślą o firmach i instytucjach z sektorów takich jak usługi, obronność, użyteczność publiczna, telekomunikacja i lotnictwo.

Oprócz dostępu do dokumentów, komputer HC1, po połączeniu przez Wi-Fi lub Bluetooth z urządzeniami mobilnymi Motorola MC75A, MC65, ES400 lub mobilnym hotspotem, umożliwia wymianę danych. Kiedy HC1 jest połączony z urządzeniem WAN podłączonym do zdalnej sieci, mobilni pracownicy mogą prowadzić rozmowy i korzystać z danych GPS. A po podłączeniu opcjonalnej kamery mogą za jego pomocą przesyłać zrobione zdjęcia lub filmy wideo.