Aktualizacja: 10.05.2025 01:08 Publikacja: 31.05.2012 18:09
Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował projekt dokumentacji przetargowej na zasoby radiowe z zakresu 1800 MHz. Nowy projekt w istotnym zakresie odbiega od pomysłu, jaki przedstawił urząd w styczniu br., a który dawał niemal pewność pozyskania bloku 10 MHz P4, operatorowi, sieci Play, albo nowemu graczowi na polskim rynku.
Dzisiaj UKE proponuje, aby postępowanie przeprowadzone zostało w trybie jedno-, a nie jak wcześniej, dwuetapowym. Zaoferowanych zostałoby jednocześnie pięć bloków po 5 MHz (wcześniej: 1 x 10 MHz, 3 x 5 MHz), a każdy z oferentów mógłby złożyć maksymalnie trzy oferty, a więc zdobyć razem 15 MHz pasma. O ile w poprzednim projekcie kryterium konkurencyjności dominowało w pierwszym etapie postępowania, o tyle w tym (maksymalnie 600 pkt do uzyskania) – choć wciąż najważniejsze – może zostać zrównoważone przez: opłatę za rezerwację (500 pkt), wiarygodność finansową oferenta (400 pkt) i deklarację budowy sieci (400 pkt). Nawet przy zerowej ocenie w kryterium konkurencyjności oferent może uzyskać minimum kwalifikacyjne (1000 pkt) na podstawie trzech pozostałych kryteriów.
Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.
Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Pod koniec lutego rozpocznie się druga misja na Księżyc prywatnej firmy Intuitive Machines. Plan zakłada zbadani...
Infrastruktura telekomunikacyjna to coś, o czym nie myślimy na co dzień. Zwykle o jej istnieniu przypominamy sob...
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2...
Play, czyli najpopularniejszy operator komórkowy, w ostatnich latach dynamicznie rozwija się w obszarze usług in...
Eksperci wskazują, że kończy się era głosu i jesteśmy w erze klikania i streamingu. To stawia także przed sektor...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas