19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 05:59 Publikacja: 14.09.2021 08:03
Foto: Shutterstock
Według naukowców to zwykłe oszustwo, naklejki nie mają absolutnie żadnego działania, a smartfony są bezpieczne i nie powodują żadnych dolegliwości.
Smartfony, podobnie jak inne urządzenia elektryczne, wytwarzają w swoim otoczeniu pole elektromagnetyczne. Jednak według wszystkich dotychczasowych badań jest ono na tyle niskie, że nie ma wpływu na ludzi. Mimo to od lat są ludzie, którzy twierdzą, że telefony komórkowe to „zabójcza technologia” a inne oferują remedium na promieniowanie w postaci naklejek na smartfony, które mają blokować promieniowanie elektromagnetyczne.
Cyberzagrożenia przekształciły się z marginalnego ryzyka w poważne wyzwanie dla zarządów przedsiębiorstw. Na całym świecie powstają regulacje, które nakładają na firmy nowe obowiązki w zakresie cyberbezpieczeństwa.
W czasach, gdy cyberprzestępczość staje się bardziej zaawansowana niż kiedykolwiek, ochrona firm nie może ograniczać się do technologii. Kluczowym elementem systemu bezpieczeństwa są ludzie.
Raport „Cyberportret polskiego biznesu” ujawnia niepokojący fakt: aż 52% pracowników w Polsce nie uczestniczyło w żadnym szkoleniu z tego zakresu przez ostatnie pięć lat. W obliczu dynamicznie rosnącej liczby cyberataków firmy pozostają wystawione na poważne ryzyko. Czy istnieje skuteczny sposób na zmianę tego stanu rzeczy?
Najważniejsze wyzwania związane z bezpieczeństwem w sieci i budowa świadomości na ich temat zarówno wśród obywateli, jak i w organizacjach były tematem debaty ekspertów.
Od tego, w jaki sposób specjaliści od cyberbezpieczeństwa wytłumaczą pracownikom reguły, zależy, czy te reguły będą stosowane na co dzień – mówi Paweł Jurek, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa z firmy DAGMA Bezpieczeństwo IT.
Prokuratura oczyściła z zarzutu prania pieniędzy Amber Gold m.in. prezesa Finroyalu. Rozliczanie innych winnych, których wskazała komisja śledcza, utknęło w miejscu.
Sąd Najwyższy oddalił w czwartek apelacje obrony i prokuratury w sprawie „króla mafii wnuczkowej”, która dekadę temu wyłudziła od starszych osób dwa miliony złotych. A to oznacza, że kara sześciu lat więzienia dla Arkadiusza Ł. „Hossa” jest ostateczna.
Nadchodzi Black Friday, czyli wysyp promocji rodem z USA. Choć Polacy mają w planach polowanie na wysokie obniżki, to w rzeczywistości nie mają co na nie liczyć.
Skarbówka jest skuteczniejsza w wykrywaniu fałszywych faktur, ale ma jeszcze sporo do zrobienia w zwalczaniu fiskalnych oszustw.
Wizerunek znanego lekarza dr. Michała Sutkowskiego został ponownie bezprawnie wykorzystany do internetowej reklamy preparatów, których medyk nigdy nie polecał swoim pacjentom. Śledztwo w tej sprawie prowadzi warszawska prokuratura.
Prokuratura nader często woli korzystać z tymczasowego aresztowania, bo ułatwia jej to pracę – twierdzi dr Andrzej Malicki, adwokat, obrońca Janusza Palikota.
Sieć zalewają fałszywe reklamy. Oszuści, wykorzystując wizerunek znanych osób, naciągają internautów, ale platformy społecznościowe niewiele z tym robią.
Na niektórych stacjach za granicą trzeba do płatności na nich zeskanować kod QR. Teraz cyberprzestępcy znaleźli nową metodę wyłudzania danych zakrywając kody QR podróbkami. Ich cel to dane konta. Przypadki takich oszustw znane są z całej Europy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas