Ujęcie Google Street View pokazujące mężczyznę przypominającego Gammino stojącego przed sklepem spożywczym było kluczem do namierzenia uciekiniera, twierdzą śledczy. Gammino uciekł z więzienia w Rzymie w 2002 roku i został skazany na dożywocie w następnym roku za morderstwo.

Był członkiem sycylijskiej grupy mafijnej znanej jako Stidda i był jednym z najbardziej poszukiwanych gangsterów we Włoszech. Sprawę opisuje BBC.

Sycylijska policja wierzyła, że Gammino był w Hiszpanii, ale dopiero zdjęcie, na którym rozmawia z mężczyzną przed sklepem spożywczym El Huerto de Manu, wywołało natychmiastową reakcję.

Czytaj więcej

Wysoka kara dla Google i Facebooka. Zapłacą za ciasteczka

Tożsamość przestępcy została potwierdzona, gdy policja znalazła na Facebooku stronę nieczynnej już restauracji Cocina de Manu, która znajdowała się w pobliżu i serwowała kuchnię sycylijską. Zdjęcia Gammino w ubraniu szefa kuchni pozwoliło zidentyfikować Gammino. Ważną wskazówką była blizna na brodzie.

Został aresztowany 17 grudnia, ale La Repubblica poinformowała o tym dopiero teraz. Po aresztowaniu podobno powiedział policjantowi: „Jak mnie znalazłeś? Od 10 lat nawet nie dzwonię do rodziny”.

- Gammino przebywa w areszcie w Hiszpanii, a włoska policja ma nadzieję sprowadzić go z powrotem do Włoch do końca lutego - powiedział agencji Reuters Nicola Altiero, zastępca dyrektora włoskiej jednostki policji antymafijnej.