Aktualizacja: 24.11.2024 22:08 Publikacja: 21.02.2022 13:06
Foto: Pat Benic/UPI Photo via Newscom
Ustawa „Kids Online Safety Act” wymagałaby od platform mediów społecznościowych zapewnienia rodzicom narzędzi do ochrony ich dzieci w Internecie – informuje Reuters. Zgodnie z proponowanymi przepisami, firmy stojące za mediami społecznościowymi byłyby również zobowiązane do przeprowadzania corocznego niezależnego audytu dotyczącego zagrożeń dla nieletnich na swoich platformach.
„Big Tech bezczelnie zawiódł dzieci i zdradził ich zaufanie, stawiając zyski ponad bezpieczeństwo” – napisał senator Blumenthal w oświadczeniu na swojej stronie internetowej. „Ustawa o Bezpieczeństwie Dzieci w Internecie w końcu zapewni dzieciom i ich rodzicom narzędzia i zabezpieczenia, których potrzebują, aby chronić przed toksycznymi treściami – i pociągnęłaby Big Tech do odpowiedzialności za bardzo niebezpieczne algorytmy” – napisał senator z Connecticut.
Najważniejsze wyzwania związane z bezpieczeństwem w sieci i budowa świadomości na ich temat zarówno wśród obywateli, jak i w organizacjach były tematem debaty ekspertów.
Od tego, w jaki sposób specjaliści od cyberbezpieczeństwa wytłumaczą pracownikom reguły, zależy, czy te reguły będą stosowane na co dzień – mówi Paweł Jurek, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa z firmy DAGMA Bezpieczeństwo IT.
Nieprzestrzeganie przepisów dotyczących ochrony danych może prowadzić do poważnych konsekwencji, zarówno finansowych, jak i wizerunkowych. Zaniedbania mogą pociągać za sobą wysokie kary i zachwiać stabilnością przedsiębiorstw.
Zaledwie 4 proc. Polaków deklaruje, że czuje się całkowicie bezpiecznie w internecie – wynika z najnowszego badania na zlecenie PZU. Aby promować wiedzę nt. sposobów ochrony przed cyberzagrożeniami ubezpieczyciel rusza z kampanią informacyjno-edukacyjną „A kto tu się podszywa?”.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Przestępcy w sieci bardzo często atakują tam, gdzie jest im najłatwiej. Zachowanie podstawowych procesów bezpieczeństwa w firmie może nas uchronić od 90 proc. ataków – mówi Robert Grabowski, szef CERT Orange Polska.
Nasz kraj zajmuje trzecie miejsce w Europie i dziewiąte na świecie pod względem narażenia na ataki ze strony organizacji cyberprzestępczych sponsorowanych przez obce państwa, głównie Rosję – wynika z najnowszego raportu Microsoftu.
Przedstawiciele Banku Pekao zapowiedzieli wdrożenie nowej funkcji, która poprawi bezpieczeństwo logowania i ochronę danych. Klienci banku będą mogli korzystać już wkrótce z tzw. kluczy sprzętowych U2F. Co wiadomo o nowej funkcji?
Bank Centralny Cypru w ramach unijnej inicjatywy badającej cyberbezpieczeństwo wytypował kraje, w których hakerzy sieją największy zamęt. Polska znalazła się na podium niechlubnego rankingu. Skala incydentów jest gigantyczna.
Firmom brakuje funduszy, by spełnić wymogi unijnej dyrektywy NIS 2. Ci, którzy zdają sobie sprawę z nowych regulacji, próbują łatać dziury w budżecie.
Zwolniony pracownik Disneya miał włamać się do serwerów firmy, aby zmienić jej restauracyjne menu, w tym fałszować informacje o alergenach i umieszczać w nim wulgarne przekleństwa.
Oszuści ciągle znajdują nowe sposoby na to, by wykraść dane – często ich celem są hasła, dane osobowe czy numery PESEL. Jakich metod używają i na co warto uważać?
Nawet jak na Rosję ta łapówka robi wrażenie. Urzędnik Komitetu Śledczego Rosji w randze majora zainkasował ponad 2718 bitcoinów czyli równowartość ponad 670 mln zł (według kursu z 8.10.2024). Płaciła mu grupa hakerów.
22 organizacje zrzeszone w ramach DigitalEurope wnioskują o zharmonizowaną transpozycję dyrektywy NIS2, która jest „kamieniem węgielnym europejskiego cyberbezpieczeństwa” – podała Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT), która jest sygnatariuszem apelu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas