Aktualizacja: 16.02.2025 14:52 Publikacja: 29.06.2022 16:08
Foto: firma.rp.pl
Rządowa agenda opublikowała raport, z którego wynika, że 2/3 nastolatków w wieku od 13 do 17 lat natrafiło w internecie na treści, które można uznać za szkodliwe dla nich. Jednak tylko 16 proc. zgłasza takie incydenty. Według Ofcom to szokująco mało – informuje SKY news.
Czekając, aż rządowa ustawa o bezpieczeństwie w internecie przejdzie przez parlament, Ofcom wezwał młodych ludzi do wzajemnej pomocy w zwalczaniu szkodliwych treści, na które natykają się online.
Krótki sygnał od nieznanego numeru – najczęściej z zagranicy. Głównie w nocy, żeby wzbudzić ciekawość. Możliwe są również SMS-y z prośbą o pilne oddzwonienie. Przestępcy podają się za bliskich, sąsiadów, znajomych. Takie oszustwa noszą nazwę "wangiri" i mogą nas sporo kosztować.
Google zapowiada zmiany, które wejdą w życie 16 lutego 2025 roku. Od tej daty użytkownicy będą śledzeni nie tylko dzięki plikom cookies. Firma zbierze o nas jeszcze więcej informacji.
Cyberzagrożenia przekształciły się z marginalnego ryzyka w poważne wyzwanie dla zarządów przedsiębiorstw. Na całym świecie powstają regulacje, które nakładają na firmy nowe obowiązki w zakresie cyberbezpieczeństwa.
W czasach, gdy cyberprzestępczość staje się bardziej zaawansowana niż kiedykolwiek, ochrona firm nie może ograniczać się do technologii. Kluczowym elementem systemu bezpieczeństwa są ludzie.
Raport „Cyberportret polskiego biznesu” ujawnia niepokojący fakt: aż 52% pracowników w Polsce nie uczestniczyło w żadnym szkoleniu z tego zakresu przez ostatnie pięć lat. W obliczu dynamicznie rosnącej liczby cyberataków firmy pozostają wystawione na poważne ryzyko. Czy istnieje skuteczny sposób na zmianę tego stanu rzeczy?
W internecie można kupić za 20 zł fałszywe dowody osobiste na smartfon, wyglądające jak te z aplikacji mObywatel. Oferty oszustów skierowane są do nastolatków, którzy potrzebują fałszywek do wylegitymowania się przy zakupie alkoholu, napojów energetyzujących czy papierosów.
Łukasz Światowski został globalnym szefem obszaru danych w zarządzaniu ryzykiem w Grupie ING i członkiem zespołu zarządzającego ING Hubs Poland.
Blisko 99,8 proc. przedsiębiorstw w Polsce to małe i średnie firmy, a ich łączny udział w krajowym PKB wynosi około 45,3 proc. Choć statystyki wskazują na ich ogromne znaczenie w krajowej gospodarce, to właśnie MŚP często zmagają się z ograniczeniami kadrowymi i finansowymi, utrudniającymi skuteczną adaptację do nowych technologii.
Rada nadzorcza Comarchu powołała Jarosława Mikosa na stanowisko prezesa. Był związany z firmą od 8 grudnia 2024 r. jako członek RN.
Umowa rozwojowa może zostać zawarta jako „jednorazowa”, której przedmiotem jest wykonanie określonej rozbudowy systemu, albo przybrać formę umowy ramowej, w ramach której strony regulują zasady współpracy, w tym zawierania i realizacji tzw. umów wykonawczych (zamówień).
Z roku na rok rośnie znaczenie danych z social mediów czy komunikatorów internetowych w postępowaniach sądowych.
Do „Rzeczpospolitej” zgłosiła się czytelniczka z informacją, że chciała umówić e-wizytę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Okazało się jednak, że nie można tego zrobić z iPhone’a czy MacBooka. ZUS odpowiada, że winę ponosi sam producent tych urządzeń.
W 2024 roku odnotowano 1028 incydentów w ochronie zdrowia wobec 405 incydentów w 2023 roku – wynika z danych CSIRT CeZ.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas