Takiej nagrody jeszcze nie było. Z reality show w kosmos

Nie masz na wycieczkę w kosmos? Jest na to sposób. Potencjalni kosmonauci niedługo będą mogli wziąć udział w specjalnym reality show, który im to umożliwi.

Publikacja: 19.09.2020 10:49

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Tylko czterech astronauta rocznie wytwarza 2,5 tony śmieci.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Tylko czterech astronauta rocznie wytwarza 2,5 tony śmieci.

Foto: NASA

Space Hero Inc., amerykańska firma produkcyjna założona przez Thomasa Reemera i Deborah Sass, kierowana przez byłego szefa News Corp Europe, Marty’ego Pompadura, zapewniła sobie miejsce na misję na Międzynarodową Stację Kosmiczną w 2023 roku. Trafi ono do zwycięzcy reality show „Space Hero” – pisze portal deadline.com.

CZYTAJ TAKŻE: NASA wysłała na Marsa… helikopter. Rewolucja w kosmosie

Według informacji portalu producenci show będą poszukiwać osób, które podzielają głęboką miłość do eksploracji kosmosu. Wybrana grupa przejdzie intensywne szkolenie i będzie musiała zmierzyć się z wyzwaniami sprawdzającymi ich siłę fizyczną, psychiczną i emocjonalną. Ten, kto wykaże się największymi predyspozycjami ma szanse polecieć w kosmos.

Lot w kosmos to zdecydowanie największa i najatrakcyjniejsza nagroda, jaka do tej pory została ufundowana w programie telewizyjnym – informuje deadline.com. Finał programu będzie transmitowany na żywo, a widzowie będą mogli głosować na swojego faworyta.

Co więcej kosmiczna podróż zwycięzcy będzie pokazywana w telewizji w formie kroniki. Zwycięzca spędzi dziesięć dni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

CZYTAJ TAKŻE: Amerykanie polecieli w kosmos. Teraz to wyścig miliarderów

Program Space Hero ma zadebiutować w telewizji za trzy lata. Marty Pompadur powiedział, że “Space Hero” ma pomóc polecieć w kosmos „zwykłym ludziom” a nie tylko wybrańcom: kosmonautom i miliarderom.

Firma Space Hero współpracuje z amerykańskim startupem Axiom Space, który chce zbudować własną komercyjną stację kosmiczną. Axiom został założony przez byłych pracowników NASA. Firma zawarła umowę z NASA dotyczącą wysłania własnego modułu do podłączenia do ISS w 2024 r. Firma podpisała kontrakt na wysłanie czterech tam komercyjnych klientów w nowo opracowanej kapsule SpaceX Dragon w 2021 r. Za przelot na stacje w kapsule Dragon trzeba zapłacić 50 mln dolarów za osobę.

Biznes Ludzie Startupy
Polskie e-translatory robią furorę na CES 2025. Ta technologia odmieni komunikację
Biznes Ludzie Startupy
Polskie drony podbiją Europę? Ten start-up wybiera się na giełdę i w... kosmos
Biznes Ludzie Startupy
Zagadka polskich start-upów. Świetne pomysły, ale kiedy zaczną podbijać świat?
Biznes Ludzie Startupy
Start-upy 2025. O tych polskich projektach może być wkrótce głośno
Materiał Promocyjny
Kluczowe funkcje Małej Księgowości, dla których warto ją wybrać
Biznes Ludzie Startupy
Ten polski 18-latek stworzył system AI dla firm zbrojeniowych w USA
Materiał Promocyjny
Najlepszy program księgowy dla biura rachunkowego