Ta krajowa aplikacja pomoże w wynajmie lokali

Powstało oprogramowanie, które oszczędza do 70 proc. czasu i kosztów związanych z szukaniem, przetwarzaniem i systematyzowaniem danych z dokumentów najmu. Za nowatorskim projektem stoją prawnicy z Rzeszowa.

Publikacja: 30.11.2021 00:12

Prawnicy  z Rzeszowa stworzyli apkę, która sieciom handlowym zastąpi opasłe tomy umów najmu lokali

Prawnicy z Rzeszowa stworzyli apkę, która sieciom handlowym zastąpi opasłe tomy umów najmu lokali

Foto: Shuterstock

Pracownicy kancelarii Causa Finita mieli najwyraźniej dość bałaganu, jaki często towarzyszy dokumentacji związanej z zarządzaniem siecią nieruchomości. Nawiązali współpracę z informatykami z firmy Appgo i tak powstała aplikacja o nazwie Lease Commander – oprogramowanie, które działa w systemie SaaS (Software as a Service) i nie wymaga instalacji czy budowy dedykowanej infrastruktury.

Jak się okazało, rynek potrzebował narzędzia do szybkiego i intuicyjnego zarządzania umowami najmu, ale także umożliwiającego zebranie w jednym miejscu istotnych warunków biznesowych ze wszystkich umów oraz zestawienie ich ze sobą. Rzeszowska innowacja przyciągnęła błyskawicznie użytkowników. Z tego rozwiązania zaczął korzystać Yves Rocher, a teraz wdraża go GastroMall. Obie sieci liczą, że apka uporządkuje kwestie najmu, obniży koszty działania tych firm i pomoże w hybrydowym modelu zarządzania, który stał się istotny w czasie pandemii.

– To już kolejni klienci, którzy zdecydowali się na zakup naszego rozwiązania. Oprogramowanie sprawdza się nie tylko w czasie pandemii, kiedy ogranicza się kontakty międzyludzkie. Na stałe wprowadza nowy, tańszy, hybrydowy model zarządzania siecią sklepów czy restauracji w różnych centrach handlowych na terenie Polski – wyjaśnia mec. Diana Kalita-Knapczyk, radca prawny w kancelarii Causa Finita.

Czytaj więcej

Kryzys psychiczny? Polacy go rozwiążą online

Francuska marka kosmetyczna w Polsce działa od ponad 30 lat poprzez sieć ponad 100 sklepów. – Najem to bardzo istotny koszt sieci handlowej. Lease Commander daje możliwość jego stałej kontroli, pozwala sprawdzić, czy wynajmujący wystawili faktury zgodnie z dokumentami najmu. To duża pomoc dla naszej administracji – mówi Paweł Netiacha, szef Yves Rocher na Polskę.

– Nawet najlepsze umowy najmu na niewiele się zdają, jeżeli nie ma możliwości łatwego dotarcia do potrzebnych w danej chwili postanowień. Pandemia jest tu doskonałym przykładem. Umowy najmu posiadały często korzystne dla najemców zapisy. Były one jednak rozsiane w tylu opasłych dokumentach, że w warunkach pracy zdalnej ich analiza była praktycznie niemożliwa – dodaje Piotr Beltrani, dyrektor w GastroMall.

Biznes Ludzie Startupy
Polski król nanodruku chce podbić USA. Jeden z kilku graczy na świecie
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biznes Ludzie Startupy
Psy też marnują żywność. Pomoże polska aplikacja
Biznes Ludzie Startupy
Chwila zamiast całego dnia. Sztuczna inteligencja wyręczy pracowników
Biznes Ludzie Startupy
Roboty z Polski zyskają sztuczną inteligencję. Już wypierają amerykańską konkurencję
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Biznes Ludzie Startupy
Latające elektryki polecą znad Wisły? Polska firma chce zbudować fabrykę