Rodzimy startup w ramach transakcji (Seria B) otrzymał 30 mln dol. Firma Richarda Bransona, która specjalizuje się w usługach wystrzeliwania małych satelitów, jest strategicznym partnerem SatRev. Polska firma wystrzeliła do tej pory dwa satelity z Virgin Orbit w ramach misji LauncherOne Tubular Bells: Part One. Dwa kolejne satelity SatRev czekają na wystrzelenie w ramach misji Virgin Orbit Above the Clouds, która ma się rozpocząć w przyszłym miesiącu. SatRev i Virgin Orbit planują wspólnie oferować do 500 kg ładunków w hostingu na rakietach LauncherOne.

Virgin Orbit, założona przez Sir Richarda Bransona w 2017 r., teraz planuje połączenie biznesowe z NextGen Acquisition (spółka zajmuje się przejmowaniem, fuzjami i wymianą udziałów, a kieruje nią George Mattson, były partner w Goldman Sachs).

Czytaj więcej

Nasze satelity polecą na Marsa. Wystrzeli je Richard Branson

Technologie nanosatelitów SatRev obejmują platformę obserwacji Ziemi w czasie zbliżonym do rzeczywistego, w wysokiej rozdzielczości. - Po czterech latach badań i rozwoju, prowadzonych przez multidyscyplinarne zespoły naukowców i inżynierów, jesteśmy gotowi do wejścia na rynek. Nasze partnerstwo z Virgin Orbit pomoże nam rozwinąć kluczowe relacje z obecnymi i nowymi klientami oraz zapewni nam szybkość i rozmach - podkreśla Grzegorz Zwoliński, współzałożyciel i prezes SatRev.

Finalizacja transakcji jest przewidziana na I kwartał 2022 r.