Joshua Browder, student Uniwersytetu Stanforda, tworzy aplikacje, które pozwalają oszczędzić dużo pieniędzy. Np. dla osób, które… zapominają o zakończeniu subskrypcji próbnej i są obciążane opłatami.
Dzięki aplikacji FreeTrialSurfing po dodaniu wirtualnej karty kredytowej i zalogowaniu się do wybranego serwisu, na przykład Netflixa, HBO GO czy innej platformy, klient ma pełną kontrolę nad subskrypcją i nie musi pamiętać o jej wyłączeniu w odpowiednim momencie. Subskrypcja przestanie działać automatycznie po okresie próbnym.
CZYTAJ TAKŻE: Resort cyfryzacji sprawdza FaceApp. Ta aplikacja naprawdę jest groźna?
Użytkownicy nie mogą używać karty do żadnego innego rodzaju płatności. Twórca aplikacji zachęca do podawania w niej fałszywych imion i nazwisk przy logowaniu się na okres próbny. Numer karty jest jednak autentyczny. Aplikacja nie ujawnia też adresu e-mail użytkownika, dzięki czemu w przyszłości można się zdecydować na subskrypcję danej usługi, podając prawdziwe dane. Niektóre firmy już starają się walczyć z FreeTrialSurfing, sprawdzając dane wirtualnych kart.
Po USA aplikacja miała w połowie września premierę w Wielkiej Brytanii, gdzie, jak pisze BBC, współpracuje z „dużym bankiem”. Na razie jest darmowa, ale najpewniej trzeba będzie płacić za subskrypcję 2 dol. miesięcznie.
CZYTAJ TAKŻE: Aplikacja do rozbierania kobiet wywołała burzę w internecie
Browder jest już twórcą wielu takich praktycznych rozwiązań. W wieku 18 lat stworzył DoNotPay (NiePłać), automatycznego prawnika, który pomaga osobom odwołującym się od niesłusznie wystawionych mandatów za parkowanie. Pomysł na aplikację przyszedł mu do głowy, kiedy sam został ukarany w ten sposób i spędził wiele godzin na przygotowywaniu pism do urzędników. Browder stworzył automatyczny, darmowy generator z wykorzystaniem odwołań uznanych przez urzędy (koszt usługi prawnej to 400–900 dolarów).
CZYTAJ TAKŻE: Bardzo tanie jedzenie z aplikacji. Ale to paczka niespodzianka
Z aplikacji korzysta już ponad 175 tys. osób, które zaoszczędziły w sumie 5 mln dolarów na niesłusznie wystawionych mandatach. Dzięki zastosowaniu samouczącej się AI aplikacja wciąż się udoskonala. Im więcej pism generuje, tym lepsze i dokładniejsze się one stają.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.