Polska platforma do webinarów przeżywa oblężenie za granicą

Bloomberg

Webinaria chyba nigdy wcześniej nie były tak modne jak dzisiaj. Stworzone do organizacji takich wydarzeń narzędzie gdańskiej spółki ClickMeeting bije rekordy zainteresowania.

Mimo dużej konkurencji na światowym rynku tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy liczba nowych kont płatnych – oferowanych przez polską firmę – urosła w Niemczech o 808 proc., we Francji o 670 proc., a w USA o prawie 480 proc. Z kolei w W. Brytanii użytkownicy zorganizowali o 611 proc. więcej spotkań niż na początku roku, a w Rosji – o ponad 210 proc.

CZYTAJ TAKŻE: Firmy przenoszą się do domów. Ma to swoje zalety

– W sumie w marcu na platformie ClickMeeting odbyło się ponad 299 tys. wydarzeń, czyli 50 proc. całkowitej ich liczby w całym 2019 r. – podkreśla Dominika Paciorkowska, dyrektor zarządzająca gdańskim startupem. – ClickMeeting w tym momencie cieszy się popularnością, której się nie spodziewaliśmy – pod koniec marca liczba wszystkich kont zwiększyła się o 317 proc. w stosunku do stycznia. Z naszej webinarowej platformy korzystają nie tylko Polacy, choć to 29 proc. naszych klientów, ale też obywatele USA, Rosji, Niemiec czy Brytyjczycy – dodaje.

Polska firma przekonuje, że to, co wyróżnia ClickMeeting spośród innych rozwiązań tego typu, to nacisk na ochronę danych użytkowników oraz bezpieczeństwo spotkań online. – Walutą nie są dane osobowe. Płatność opiera się na miesięcznym abonamencie pobieranym od organizatora spotkania online. Dostęp dla pozostałych uczestników jest bezpłatny. Wrażliwe dane nie są wykorzystywane do innych celów niż świadczenie usług wideokonferencji, czyli nie są przekazywane partnerom zewnętrznym ani stosowane do profilowanych kampanii reklamowych – tłumaczą w ClickMeeting.

CZYTAJ TAKŻE: Koncerny stawiają na pracę z domu. Biura długo pozostaną puste?

Platforma udostępnia też dodatkowe funkcjonalności podnoszące bezpieczeństwo – m.in.: dostęp poprzez hasło lub token, nagrywanie jedynie wybranych obszarów okna webinarowego, ukrywanie listy uczestników czy manualne zatwierdzanie rejestrujących się osób.

Startup chce wykorzystać boom do dalszego rozwoju. – Zwiększamy inwestycje w infrastrukturę. Kupujemy kolejne serwery, by zwiększyć przestrzeń dyskową, co pozwoli na większą przepustowość. Dzięki temu można organizować i nagrywać duże wydarzenia – zaznacza Magdalena Ciszewska, szefowa sprzedaży ClickMeeting.

CZYTAJ TAKŻE: Witajcie w nowym, zdalnym świecie

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W Japonii powstaje chodzący robot wielkości 7-piętrowego bloku

W Jokohamie zostanie odsłonięty ruchomy model robota Gundam, który będzie miał aż 18 metrów ...

Duże telewizory mają wielką przyszłość

Chcemy mieć coraz większe telewizory. Są coraz lepsze, a przy tym coraz tańsze. Do ...

Producent prezerwatyw walczy ze zdjęciami dzieci

Masz dość zalewu słodkich zdjęć przeuroczych dzieci swoich znajomych na Facebooku? Producent prezerwatyw ma ...

Komisja Europejska boi się monopolu kryptowaluty Facebooka

Głośno zapowiadana Libra jest obecnie pod lupą Komisji Europejskiej, która bada czy kryptowaluta nie ...

Kurierzy w odwrocie. Świąteczny prezent prosto z automatu

To rewolucja w e-commerce. Już niemal co trzecia przesyłka, zamiast do naszych rąk przez ...

Producenci gier walczą o ulgę IP Box. CD Projekt już ją dostał

Największy polski producent gier może skorzystać z ulgi IP Box – uznał fiskus. Na ...