Niemiecki gigant inwestuje w polski startup. I pomoże w ekspansji

Krisztian Bocsi/Bloomberg

RemoteMyApp pomoże Deutsche Telekom, największemu telekomowi w UE wdrożyć platformę cloud gamingową i uzupełnić ofertę rozrywkową o najnowsze gry online.

Rozwiązanie oparte na chmurze, umożliwiające zabawę grami wideo bez konieczności ściągania ich na własne urządzenie, to jeden z dynamicznie rozwijających się trendów. W 2018 r. rynek ten był wart 1,2 mld dol. i rósł w tempie ponad 18 proc. rocznie. Według prognoz w 2025 r. na taką rozrywkę wydamy globalnie co najmniej 4 mld dol. – podaje Report Ocean.

Trend ów napędza rodzimą spółkę RemoteMyApp. Startup przez ekspertów wymieniany jest jednym tchem w gronie liderów tej branży obok takich potentatów, jak Nvidia, Sony, Valve i Microsoft. Nic dziwnego, że w szczecińską firmę właśnie zainwestował Deutsche Telekom (DT).

Polski Netflix dla graczy

Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita”, największy w Unii Europejskiej koncern telekomunikacyjny – za pośrednictwem jednego ze swoich strategicznych funduszy inwestycyjnych (Telekom Innovation Pool) – wpompuje do RemoteMyApp 2 mln euro. Startup jest dostawcą technologii cloud gamingowej dla partnerów biznesowych, posiada też własną platformę Vortex.gg, którą określa się jako polski Netflix dla graczy (daje dostęp do najnowszych gier online z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie i na szerokiej gamie urządzeń).

CZYTAJ TAKŻE: Wart ponad 6 mld dol. startup idzie na giełdę. Potęga gier

Dziś to jedna z popularniejszych chmurowych platform gamingowych na świecie (odnotowano ponad 10 mln pobrań aplikacji Vortex). Inwestycja niemieckiego telekomu otwiera gigantowi drogę do wprowadzenia własnej platformy cloud gamingowej, a tym samym uzupełnienia oferty rozrywkowej o najnowsze gry online.

Cel: globalna ekspansja

RemoteMyApp był założony i rozwijany jako tzw. venture-buildingowy projekt funduszu Tar Heel Capital Pathfinder (THCP). Startup w 2014 r. stworzyli Rafał Krochmal i Radosław Zawartko. W tym samym roku firma wypuściła na rynek Remotr, aplikację umożliwiającą przesyłanie strumieniowe z komputera użytkownika na inne dowolne urządzenie. W 2018 r. do zespołu dołączył Andreas Hestbeck (wcześniej był związany z platformą gamingową OnePlay), który dziś kieruje spółką umożliwiającą graczom na całym świecie łatwy dostęp do gier wideo.

mat. pras.

Większościowymi udziałowcami w firmie są polskie fundusze inwestycyjne: THCP i MCI Capital (od 2016 r.). Teraz dołącza zaś mniejszościowy właściciel – fundusz związany z koncernem DT.

– Pozyskany właśnie kapitał umożliwi nam powiększenie zespołu o kolejnych specjalistów oraz wejście z naszą strategią na kolejny poziom. Wykorzystując wsparcie silnych partnerów biznesowych, planujemy w jak najkrótszym czasie udostępnić naszą technologię graczom w największej możliwej liczbie krajów – mówi Andreas Hestbeck. – Technologia to jednak nie wszystko. Oprócz płynnie działających rozwiązań technologicznych gracze szukają na platformach takich jak Vortex.gg przede wszystkim konkretnych interesujących ich gier. Z tego powodu w ub. r. mocno skupiliśmy się na budowaniu oferty dla graczy – kontynuuje.

CZYTAJ TAKŻE: Polsko-białoruski startup rozpoczyna światową ekspansję

Jego zdaniem połączenie atrakcyjnej bazy gier z najnowszą technologią pozwoli spółce urosnąć w siłę jako marce i utoruje jej drogę do zawierania kolejnych partnerstw z globalnymi firmami.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polski startup zlikwiduje kolejki w sklepach

Spółka ITMAGINATION opracowała z wykorzystaniem sztucznej inteligencji system, który pozwala znacząco obniżyć czas spędzany ...

Bogaci się miliard dolarów miesięcznie. Dzięki koronawirusowi

Najbogatszy mieszkaniec Singapuru ma powody do zadowolenia. Wartość jego firmy rośnie jak na drożdżach ...

BlaBlaCar szykuje duże przejęcie. Może zamieszać na polskim rynku

Operator platformy pomagającej w organizowaniu wspólnych przejazdów, czyli tzw. carpoolingu złożył ofertę przejęcia marki ...

Na giełdę idzie kontrowersyjny jednorożec. Wycena: 47 mld dol.

We Company, do której należy startup WeWork, planuje debiut giełdowy, z którego chce pozyskać ...

Firmy wchodzą do cyfrowej rzeczywistości

Ekrany „smart” w biurach, salach konferencyjnych, czy nowoczesnych punktach informacyjnych to sposób na stworzenie ...

Cyberprzestępcy żerują na pandemii. Fałszywe testy i szczepionki

Co trzeci internauta pada ofiarą oszustw w sieci związanych z Covid-19. W co czwartym ...