Ostatni post z konta zmarłego aktora Chadwicka Bosemana zebrał najwięcej reakcji w historii istnienia serwisu Twitter.
Aktor znany m.in. z roli w oscarowym filmie „Czarna Pantera” zmarł 28 sierpnia w wieku 43 lat. Od 2016 roku chorował na raka okrężnicy.
Informację o śmierci aktora przekazała jego agentka, a na jego profilu na Twitterze opublikowano wpis zawierający czarno-białe zdjęcie wraz z oświadczeniem potwierdzającym, że Boseman zmarł na raka okrężnicy.
CZYTAJ TAKŻE: Twitter walczy z rasizmem. Koniec z „panem”, „niewolnikiem”, „czarną listą”
Ten tweet w kilka godzin stał się najpopularniejszy w historii Twittera, co potwierdzili przedstawiciele serwisu. „Fani zbierają się na Twitterze, aby uczcić życie Chadwicka Bosemana, a tweet wysłany z jego konta zeszłej nocy jest teraz najbardziej lubianym tweetem wszech czasów na Twitterze” – napisano w oświadczeniu portalu społecznościowego.
Do tej pory pojawiło się pod nim ponad 160 tys. komentarzy i 7,3 mln „polubień”, podano go dalej ponad 3 mln razy. Popularność zyskują też hashtagi nawiązujące do filmu „Czarna Pantera”: #BlackPanther i #WakandaForever.
Poprzedni, rekordowy tweet został zamieszczony przez byłego prezydenta USA Baracka Obamę, który zamieścił zdjęcie z cytatem Nelsona Mandeli: Nikt nie rodzi się nienawidząc drugiego człowieka z powodu koloru jego skóry, pochodzenia lub wyznania. Post został opublikowany 12 sierpnia 2017 roku w dniu zajść w Charlottesville, kiedy to podczas demonstracji przeciwko białym suprematystom jeden z radykałów przejechał protestującą kobietę. Post miał 4,3 mln „polubień” i 1,6 mln razy został podany dalej.
CZYTAJ TAKŻE: Kobe Bryant, król koszykówki i startupów
Barack Obama był jednym z komentujących śmierć aktora i wspominał jego wizytę w Białym Domu, która miała miejsce w roku, w którym grał on rolę legendarnego czarnoskórego bejsbolisty Jackie Robinsona.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.