Rekordowa inwestycja w polski startup. Przyspieszy światową ekspansję

Rzeczpospolita

Rodzima platforma edukacyjna online Brainly, nad Wisłą znana jako Zadane.pl, pozyskała właśnie 80 mln dol. Finansowanie jakie firma zdobyła do tej pory sięga aż 150 mln dol., co pozycjonuje ją na pierwszym miejscu wśród polskich startupów.

W spółkę kierowaną przez Michała Borkowskiego zainwestowały fundusze Learn Capital oraz Prosus Ventures, Runa Capital, General Catalyst Partners i należący do Sebastiana Kulczyka MantaRay. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój nowych produktów dla wielomilionowej społeczności Brainly na całym świecie. Na poziomie globalnym, Brainly rozszerzy swoją obecność między innymi w Brazylii i Indonezji – dwóch dynamicznie rozwijających się społecznościach platformy.

CZYTAJ TAKŻE: Państwo dolało paliwa startupom. Jest rekord

Brainly to dziś globalny lider w zakresie edukacji online oraz pomaganiu w zdalnej nauce uczniom i rodzicom. Pandemia mocno napędziła biznes. Od kwietnia br. baza użytkowników Brainly wzrosła o ponad 75 proc. – Zdaliśmy sobie sprawę, że uczniowie potrzebują platformy do nauki w trybie peer-to-peer. Rozwój tego modelu przyspieszył w wyniku globalnej pandemii, na zawsze zmieniając sposób uczenia się. Otrzymujemy pozytywne opinie od uczniów, rodziców i nauczycieli korzystających z Brainly, dlatego zależy nam na dostarczeniu kolejnych bardzo potrzebnych zasobów edukacyjnych online uczniom i rodzicom, którzy wymagają dodatkowej pomocy przy nauce w domu – komentuje Borkowski. Jak zaznacza, w 2020 r. spółka osiągnęła rekordowe 350 mln użytkowników miesięcznie.

– Brainly stało się jedną z największych społeczności edukacyjnych na świecie, osiągając znaczący wzrost organiczny w ponad 35 krajach. Ten wzrost jest świadectwem siły społeczności i doświadczeń użytkownika, które umożliwiają uczniom i rodzicom odniesienie sukcesu, uwzględniając ich zróżnicowane potrzeby edukacyjne – zaznacza Vinit Sukhija, partner w Learn Capital.

CZYTAJ TAKŻE: Polacy dbają o zdrowie zdrowie w pandemii. Te startupy na tym korzystają

Pozytywny wpływ polskiej platformy na proces uczenia się został potwierdzony w badaniach, które wskazały, że 91 proc. uczniów uważa korzystanie z niej za pomocne w zapamiętywaniu treści, wzmacniające samoocenę (86 proc.) i poszerzające bazę wiedzy (83 proc.).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ludzkość we władzy algorytmów. Czy da się poprawić internet?

Kapitaliści nadzoru wiedzą o nas coraz więcej. Ich celem jest zmapowanie i przyczynowe powiązanie ...

Zbliża się święto elektroniki w Las Vegas

Równo za trzy tygodnie rusza największa na świecie impreza dla fanów nowych technologii. To ...

Francja i Niemcy blokują kryptowalutę Facebooka

Oba kraje postanowiły wspólnie zablokować Librę, czyli krypowalutę tworzoną przez Facebooka – podało ministerstwo ...

Jak odnaleźć się w trybie home office. Nowy portal chce wesprzeć firmy

Platforma #aktywnieswiadomi umożliwia stałą komunikację między pracodawcami i pracownikami, a także jest projektem dla ...

Historyczny lot załogowy SpaceX odwołany. Przez pogodę

Niesprzyjające warunki pogodowe sprawiły, że pierwsza załogowa misja kosmiczna SpaceX została odwołana. To miał ...

Największy cyberatak na USA. Brali w nim udział chińscy hakerzy?

Chińscy hakerzy wykorzystali kolejną lukę w zabezpieczeniach SolarWinds Orion, aby włamać się do komputerów ...