Rekordowa inwestycja w polski startup. Przyspieszy światową ekspansję

Rzeczpospolita

Rodzima platforma edukacyjna online Brainly, nad Wisłą znana jako Zadane.pl, pozyskała właśnie 80 mln dol. Finansowanie jakie firma zdobyła do tej pory sięga aż 150 mln dol., co pozycjonuje ją na pierwszym miejscu wśród polskich startupów.

W spółkę kierowaną przez Michała Borkowskiego zainwestowały fundusze Learn Capital oraz Prosus Ventures, Runa Capital, General Catalyst Partners i należący do Sebastiana Kulczyka MantaRay. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój nowych produktów dla wielomilionowej społeczności Brainly na całym świecie. Na poziomie globalnym, Brainly rozszerzy swoją obecność między innymi w Brazylii i Indonezji – dwóch dynamicznie rozwijających się społecznościach platformy.

CZYTAJ TAKŻE: Państwo dolało paliwa startupom. Jest rekord

Brainly to dziś globalny lider w zakresie edukacji online oraz pomaganiu w zdalnej nauce uczniom i rodzicom. Pandemia mocno napędziła biznes. Od kwietnia br. baza użytkowników Brainly wzrosła o ponad 75 proc. – Zdaliśmy sobie sprawę, że uczniowie potrzebują platformy do nauki w trybie peer-to-peer. Rozwój tego modelu przyspieszył w wyniku globalnej pandemii, na zawsze zmieniając sposób uczenia się. Otrzymujemy pozytywne opinie od uczniów, rodziców i nauczycieli korzystających z Brainly, dlatego zależy nam na dostarczeniu kolejnych bardzo potrzebnych zasobów edukacyjnych online uczniom i rodzicom, którzy wymagają dodatkowej pomocy przy nauce w domu – komentuje Borkowski. Jak zaznacza, w 2020 r. spółka osiągnęła rekordowe 350 mln użytkowników miesięcznie.

– Brainly stało się jedną z największych społeczności edukacyjnych na świecie, osiągając znaczący wzrost organiczny w ponad 35 krajach. Ten wzrost jest świadectwem siły społeczności i doświadczeń użytkownika, które umożliwiają uczniom i rodzicom odniesienie sukcesu, uwzględniając ich zróżnicowane potrzeby edukacyjne – zaznacza Vinit Sukhija, partner w Learn Capital.

CZYTAJ TAKŻE: Polacy dbają o zdrowie zdrowie w pandemii. Te startupy na tym korzystają

Pozytywny wpływ polskiej platformy na proces uczenia się został potwierdzony w badaniach, które wskazały, że 91 proc. uczniów uważa korzystanie z niej za pomocne w zapamiętywaniu treści, wzmacniające samoocenę (86 proc.) i poszerzające bazę wiedzy (83 proc.).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rossmann rusza ze sprzedażą… dronów i smartfonów

Popularna sieć drogerii wchodzi we współpracę z Xiaomi. Obok kosmetyków czy perfum, będzie można ...

E-hulajnogi z nawigacją. Poprowadzi po sieci ścieżek rowerowych

Amerykański startup hulajnogowy Bird opracował nową aplikację, która pomaga jeździć po ścieżkach rowerowych i ...

Polskie planszówki biją rekordy popularności. Pandemia pomogła

Na dziesięć dni przed końcem e-zrzutki na produkcję gry „Nemesis Lockdown” wrocławski wydawca uzbierał ...

Najlepsze 2020. Bill Gates stworzył koronawirusa? Wywiad ma być dowodem

Założyciel Microsoftu Bill Gates jest teraz największą ofiarą spiskowych teorii dotyczących koronawirusa. Przypominamy najciekawsze ...

Blisko 15 tys. ofiar koronawirusa, zobacz jego postępy na mapie

Koronawirus zaraził już blisko 350 tys. osób na całym świecie, z czego blisko 15 ...