Intymna rewolucja. Polskie rozwiązanie idzie na giełdę i w świat

mat, pras.

PelviFly wspiera kobiety w rehabilitacji uroginekologicznej z zastosowaniem czujnika dopochwowego, aplikacji i portalu teleopieki. Teraz rusza po 1 mln dol.

Szacuje się, że problem nietrzymania moczu dotyczy nawet 30 proc. kobiet. Odsetek ten rośnie wraz z wiekiem i po 50. roku życia może dotyczyć nawet połowy z nich. Wojnę temu problemowi wypowiedziała polska spółka PelviFly, która oferuje kobietom unikatowe rozwiązanie – nowatorski program PelviFly, który za pomocą urządzenia kGoal zbiera i monitoruje dane o sile mięśni dna miednicy. Dodatkowa usługa w formie subskrypcji analizuje zebrane informacje i wykorzystując autorskie algorytmy lub dzięki zdalnej opiece fizjoterapeuty dostarcza spersonalizowane wytyczne i ustala trening wspomnianych mięśni. To rewolucja w rehabilitacji.

Wsparcie inżynierów z Doliny Krzemowej

Za tym innowacyjnym projektem stoi dr Urszula Herman. Gdy pracowała w gabinecie rehabilitacji i spotykała pacjentki z dysfunkcjami dna miednicy, zauważyła, że wiele z nich nie realizuje programu rehabilitacji zaleconego jako zadanie domowe. – Nawet jeżeli zaangażowanie w ćwiczenia podczas sesji ze mną było wysokie, to czas bez treningu w domu pomiędzy wizytami niweczył postępy i nie pozwalał osiągnąć założonego celu. Dlatego wpadłam na pomysł zastosowania teleopieki – tłumaczy.

Obroniła pracę doktorską na temat „Profilaktyka i terapia dysfunkcji dna miednicy kobiet z zastosowaniem telemedycyny”, a w ramach tego projektu badała pacjentki z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. – Trenowały mięśnie dna miednicy przez trzy miesiące z manometrycznym urządzeniem dopochwowym, pierwszym prototypem aplikacji pod moim zdalnym nadzorem – wyjaśnia.

CZYTAJ TAKŻE: Medyczne łóżko jak ze „Star trek”. To badanie przyszłości?

W trakcie studiów doktoranckich nawiązała współpracę z inżynierami ze Stanford University z Doliny Krzemowej. – Po czterech latach wspólnych polsko-amerykańskich wysiłków, badań medycznych oraz współpracy z kobietami, udało się wypracować kompleksowe i skuteczne rozwiązanie problemów dysfunkcji mięśni dna miednicy stosowane przez tysiące kobiet w Polsce i na świecie oraz doceniane przez ekspertów medycznych – podkreśla Urszula Herman, założycielka PelviFly.

Jej system wspierany przez sondę dopochwową kGoal wykorzystywaną do prowadzenia treningów, a także apkę i portal teleopieki, wspiera kobiety w prowadzeniu rehabilitacji uroginekologicznej.

Liczy się rozdzielczość

Warszawski medtech zdobył już wsparcie funduszu EVIG Alfa. Ten teraz rozpoczął poszukiwania kolejnej rundy inwestycyjnej dla PelviFly. Celem jest pozyskanie 1 mln dol. w rundzie preA. Inwestor nie ukrywa, że jedną z perspektywicznych opcji średnioterminowych jest debiut medycznego startupu na rynku NewConnect. – Stoimy u progu rewolucji na polu fizjoterapii uroginekologicznej. PelviFly – dzięki nowatorskiemu podejściu swoich twórców – może stać się jej twarzą. Kobiety coraz chętniej rozmawiają o swoich problemach, a PelviFly przychodzi do nich z gotowym rozwiązaniem. Spółka rośnie w tej chwili wykładniczo. Rok do roku notuje wzrost przychodów o ok. 300 proc., z czego jedna piąta generowana jest za granicą. Bieżacy rok powinna zamknąć ok. 1 mln zł przychodu – zaznacza Dawid Wesołowski, współzałożyciel EVIG Alfa VC.

CZYTAJ TAKŻE: Ratownicy medyczni będą latać jak Iron Man

Niedawno startup przeszkolił kilkudziesięciu specjalistów, m.in. z W. Brytanii, Łotwy, ze Szwajcarii czy z Hiszpanii w koordynacji treningów z wykorzystaniem PelviFly.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Trump czyści internet z Chińczyków. Baidu i Alibaba na celowniku

W ślad za sankcjami na Huawei, ByteDance i Tencent mogą pójść restrykcje wymierzone w ...

Najlepsze 2020. Fascynujące odkrycie na księżycu. Tu jest woda

NASA poinformowała, że dokonała „ekscytującego nowego odkrycia” dotyczącego ziemskiego Księżyca. Po kilku dniach naukowcy ...

Cherrypick Games stawia na nowy obiecujący biznes

Spółka nawiązała współpracę z globalnymi partnerami: platformą Skillz oraz Huuuge Games i zapowiada dalszy ...

Netflix idzie w gry. Pomogą mu twórcy Angry Birds

Dla najpopularniejszej internetowej platformy streamingu filmów biznes wideo to już za mało. Gigant rozbuduje ...

Zespół startupu inStreamly z Maciejem „Sawikiem” Sawickim na czele (pierwszy z lewej) otwiera nowy rozdział w branży e-sportu

„Sawik” chce łączyć streamerów z markami

Warszawski startup robi dość nietypowy biznes, ale w oparciu o dynamicznie rosnący trend – ...

Snoop Dogg inwestuje w szwedzki fintech należący do Polaka

Znany amerykański raper stanie się akcjonariuszem Klarna, “pierwszego na świecie banku technologicznego”, którego wartość ...