Gra królów odrodziła się w czasie pandemii. Teraz z AI i wideo

Akos Stiller/Bloomberg

Magnetyczna szachownica Square Off, która pozwala na grę ze sztuczną inteligencją lub ze znajomymi przez internet zyskała nowe funkcjonalności. Dzięki nowemu komponentowi można rozgrywać turnieje w trybie wideo.

Magnetyczna szachownica Square Off została zaprezentowana na targach CES 2019. Szachownica pozwalaj grać przeciwko sztucznej inteligencji i ma 20 poziomów trudności. Ale można też rzucić wyzwanie dowolnym graczom z całego świata poprzez internet. Można też za grać na niej tradycyjnie z fizycznym przeciwnikiem.

CZYTAJ TAKŻE: Polskie planszówki biją rekordy popularności. Pandemia pomogła

Square Off pozwala nie tylko grać z innymi graczami za pośrednictwem serwisu chess.com, ale także na żywo śledzić przebieg partii mistrzostw świata czy wyzwać na pojedynek sztuczną inteligencję, która automatycznie porusza pionkami. Za pomocą jednego przycisku można cofnąć wszystkie figury na pozycje początkowe. Szachownica, która jest w całości wykonana z drewna, jest magnetyczna i zsynchronizowana z telefonicznymi sygnałami, które przesuwają pionki z pola na pole przez Bluetooth.

mat. pras.

Dzięki nowej funkcjonalności nawet podczas odosobnienia podczas pandemii można rozgrywać turnieje z żywymi przeciwnikami. Wystarczy ściągnąć specjalną aplikacje na smartfona, która łączy się z szachownica i w czasie rzeczywistym można grać.

Według danych Square Off w czasie pandemii użytkownicy ich szachownicy i aplikacji spędzili na grze o 30 proc. czasu więcej niż przed wybuchem epidemii koronawirusa.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Twoja twarz brzmi znajomo, czyli blisko totalnej inwigilacji

Chiński system rozpoznawania twarzy okazał się tak skuteczny, że władze zdecydowały się na kontrolowanie ...

Dostawcy IT mają ręce pełne roboty

Firmy i instytucje z powodu pandemii muszą w błyskawicznym tempie zmodyfikować swój sposób działania. ...

Pod chmurą bezpieczniej

Na usługi chmurowe coraz częściej stawiają nie tylko firmy, ale też instytucje państwowe i ...

Wyłapywał imigrantów z Meksyku, teraz pomoże Royal Navy

Startup 30-letniego milionera Palmera Luckeya pomoże brytyjskiej Marynarce Wojennej. Sztuczna Inteligencja i autonomiczne pojazdy mają ...

Wywiad USA: Rosjanie przez internet pomogą Trumpowi

Rosjanie znów się uaktywnili i planują ingerować w zbliżające się wielkimi krokami wybory prezydenckie ...

Inhibitory PERK w terapii przeciwnowotworowej

Odsetek umieralności z powodu chorób nowotworowych jest w Polsce bardzo wysoki, nie tylko na ...