E-hulajnogi z nawigacją. Poprowadzi po sieci ścieżek rowerowych

Na ścieżki rowerowe wjeżdżają już nie tylko elektryczne hulajnogi.
Bridget Bennett/BloombergA

Amerykański startup hulajnogowy Bird opracował nową aplikację, która pomaga jeździć po ścieżkach rowerowych i trasach dla e-pojazdów, bez konieczności zjeżdżania na chodniki czy ulice.

Aplikacja o nazwie Bird Maps ma być dostępna zarówno na telefony z systemem Android jak i iOS. Powstała dzięki wykorzystaniu oprogramowania izraelskiej firmy Trailze, która specjalizuje się w rozwiązaniach dla pojazdów mikromobilnych – hulajnóg, skuterów czy rowerów elektrycznych.

CZYTAJ TAKŻE: E-hulajnogi zjadą z chodników. Miasta szykują ograniczenia

Na początek aplikacja będzie dostępna w Paryżu i Tel Awiwie. Jeśli testy pilotażowe okażą się pomyślne, Bird planuje jej wprowadzenie w kolejnych miastach – informuje TechCrunch.

Bird Maps podpowiada najbardziej optymalną trasę dla osób poruszających się na e-pojazdach – preferując ścieżki rowerowe, trasy dla e-pojazdów lub szerokie drogi z poboczem, a także mało uczęszczane, bezpieczne dla rowerzystów i hulajnóg. Aplikacja zaoferuje nie tylko wizualne wskazówki, ale i głosowe, co dla osób na takich pojazdach jest znacznie bardziej wygodne i bezpieczne, niż spoglądanie na aplikacje w telefonie podczas jazdy.

CZYTAJ TAKŻE: Odżyły elektryczne hulajnogi. Czas na nowych graczy

Poruszanie się po mieście za pomocą pojazdów elektrycznych stało się w trakcie pandemii dla wielu osób podstawowym sposobem. W tym czasie ponad 300 miast na świecie wyznaczyło tymczasowe trasy tylko dla rowerów i hulajnóg, ograniczając miejsce dla ruchu samochodowego w centrach. Dzięki temu powstało prawie 4200 km dodatkowych tras rowerowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Porsche inwestuje w startup, który zrewolucjonizuje nocną jazdę

Porsche zainteresowane jest stworzoną przez izraelski start-up TriEye kamerą, która dzięki technologii bliskiej podczerwieni ...

Chip na wzór ludzkiego mózgu ma być przełomem w miniaturyzacji

W poszukiwaniu nowych, bardziej wydajnych i mniejszych procesorów, badacze MIT stworzyli sztuczną synapsę, imitującą ...

Wynajem domu to za mało. Airbnb wchodzi w transport

Airbnb jak Uber? Najpopularniejszy serwis wynajmu mieszkań i domów chce wprowadzić strategiczne zmiany. Platforma, ...

Technospecjały

Co dzień kolejne elektroniczne gadżety – od pięknych i użytecznych po dziwaczne i mało ...

Mobilne akceptacje w oddziałach Banku Pekao S.A.

Klienci Banku Pekao S.A. nie muszą już podpisywać papierowych dokumentów, aby zmienić swoje dane ...

Kto naprawdę finansuje kampanię przeciwko art. 13 dyrektywy?

Przed najbliższym głosowaniem Parlamentu Europejskiego nad dyrektywą w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku ...