Rywal Ubera stawia na e-rowery

James MacDonald/Bloomberg

Estoński startup, jeden z głównych rywali Ubera, najpierw rzucił rękawicę taksówkarzom, wprowadzając usługi zamawiania przewozów para-taksówkowych przez aplikację, a od br. ruszył z flotą hulajnóg wynajmowanych na minuty. Teraz startup, który podbija europejskie rynki tzw. mobilności miejskiej, uruchamia wypożyczalnie elektrycznych rowerów.

Na pierwszy ogień idzie Paryż. Ale Bolt już zapowiada, że jeszcze w tym roku e-rowery trafią do kolejnych stolic w Europie.

Spółka, w którą zainwestował m.in. chiński gigant Didi, czy też niemiecki koncern Daimler, stała się tym samym pierwszą na naszym kontynencie platformą, która w jednej aplikacji oferuje użytkownikom przewozy oraz wypożyczalnię elektrycznych hulajnóg i rowerów.

CZYTAJ TAKŻE: Szef Bolta w Polsce: Za rok chcemy wyprzedzić Ubera

– Tworzymy rozwiązania, które pozwalają mieszkańcom miast na tanie, wygodne i szybkie przemieszczanie się, ale dbanie o otaczające nas środowisko naturalne jest równie ważne. Oferowanie różnorodnych opcji transportu w aplikacji Bolt pod jedną marką oznacza, że możemy zachęcić użytkowników do wybierania elektrycznych hulajnóg i rowerów na krótszych trasach. Takie podejście pozwala uniknąć korków – tłumaczy Valerii Romanov, menedżer operacyjny w Bolt.

Firma założona przez Markusa Villiga rozpoczęła działalność w 2013 r. Poza usługami mobilności oferuje również dostawy jedzenia. W sumie ma ponad 30 mln użytkowników w ponad 35 krajach na całym świecie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowoczesny ekran może zwiększyć sprzedaż

Digital signage to nie tylko wyświetlanie treści, ale też wchodzenie w interakcję z otoczeniem, ...

Inteligentny opatrunek uratuje życie żołnierza

Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA), która jest motorem napędowych innowacji i nowych technologii ...

Kości naprawiane kompozytem

Polscy naukowcy zamierzają wykorzystać wieloletnie doświadczenia, aby opracować specjalny wielofunkcyjny materiał kompozytowy do odbudowy ...

Smartfon-skrzydło może zamieszać na rynku

Projekt Explorer – pod taką nazwą kryje się nowa linia produktów LG. Chodzi o ...

Pracownicy eBaya nękali dziennikarzy. Karaluchy i wieniec pogrzebowy

Sześciu byłych pracownikom platformy aukcyjnej eBay zostało postawionych w stan oskarżenia za nękanie autorów ...

Coś poszło nie tak. Chiński Alibaba przejmuje firmę od Auchan

Alibaba, potentat handlu detalicznego, w tym internetowego, kupuje firmę SunArt. To spółka Alibaby i ...