Od wielu miesięcy sporo mówi się o perspektywach rozwoju rynku smartfonów ze składanymi ekranami. Dotychczasowe próby z tą technologią, w wykonaniu takich firm, jak Huawei, Motorola, czy Samsung, sceptyków mogły jedynie upewnić, że ten segment rynku pozostanie niszą. Teraz jednak wygląda na to, że ta ostatni firma planuje położyć mocny nacisk na sprzedaż takie sprzętu.

CZYTAJ TAKŻE: Samsung zaskoczył. Wypuści podwójnie składany smartfon

Od premiery pierwszego telefonu z elastycznym wyświetlaczem (chiński Royole Flexpai) minęły już ponad dwa lata i widać, że plany w zakresie podboju tej części rynku mają właściwie wszyscy najwięksi gracze. Swoje smartfony tego typu opracowały m.in. Xiaomi, czy TCL. Nieoficjalnie mówi się również o planach stworzenia składanego iPhone’a.

Ale to Samsung ogłosił konkretny plan na popularyzację takich słuchawek. W II połowie roku koncern wypuści najnowszy model – Galaxy Z Flip 3. Koreańczycy liczą, iż tylko popyt na ten model sięgnie w br. 3 mln sztuk. Kolejne 4 mln urządzeń, jakie firma zamierza wprowadzić na rynek, to dotychczasowe modele z elastycznym wyświetlaczem.

Z Flip 3 ma kosztować ok. 1 tys. dol. Premiera spodziewana jest z początkiem sierpnia.