Impreza, kierowana głównie do programistów, daje jednak pogląd na to jakimi trendami koncern będzie się kierował w najbliższej perspektywie, a także jakie gadżety i oprogramowanie zamierza wypuścić na rynek. I Google tym razem zaskoczył chyba wszystkich. Firma, podczas dwugodzinnego show zaprezentowała bowiem m.in. długo wyczekiwanego smartwatcha. To pierwszy inteligentny zegarek stworzony przez producenta systemu operacyjnego Android, czy najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej. Pixel Watch ma zadebiutować jesienią. Do sprzedaży trafi z flagowymi smartfonami Google – Pixel 7 i 7 Pro. Na razie wiadomo tylko tyle, że zegarek ma mieć zaktualizowaną wersję Wear OS 3 i będzie wyposażony w integrację Fitbit, która pozwoli użytkownikowi śledzić wskaźniki zdrowia.

Czytaj więcej

Google w odwrocie. Zapłaci wydawcom za treści

Google ogłosił także wprowadzenie na rynek swojego najnowszego smartfona ze średniej półki - Pixel 6A. Do sklepów trafi 21 lipca i ma kosztować 449 dol. W tym samym czasie do sprzedaży trafią słuchawki Google – konkurencja dla Apple AirPods Pro. Chodzi o Pixel Buds Pro, które mają kosztować blisko 200 dol.

Ale na tym nie koniec nowości i zaskoczeń na Google I/O. Potentat potwierdził, że pracuje nad okularami rozszerzonej rzeczywistości. Na razie zbyt wielu szczegółów na ten temat prowadzący prezentację szef koncernu Sundar Pichai nie ujawnił – wiadomo jedynie, że okulary AR będą zdolne do tłumaczenia w czasie rzeczywistym, podczas rozmowy.