Tłumacz Google przestanie kaleczyć język polski

Bloomberg

Nowa aktualizacja tego narzędzia Google wprowadza wiele ulepszeń, które gwarantować mają nową jakość tłumaczeń offline. Język polski dokładniejszy o nawet 20 proc.

Google Tłumacz w wersji offline do tej pory obsługiwał 59 języków. Po ulepszeniu jego zasięg zwiększy się o 10 nowych języków takich jak arabski, bengalski, czy urdu. Jakość ma być o 12 proc. lepsza od poprzedniej. Ulec poprawie ma struktura zdań, dobór słów i gramatyka. W przypadku niektórych języków, w tym japońskiego, koreańskiego oraz polskiego wzrost jakości wynosi ponad 20 proc. Ulepszony Tłumacz jest już dostępny, a użytkownicy, którzy wcześniej korzystali z tłumaczeń offline, będą musieli zaktualizować pobrane pliki językowe.

CZYTAJ TAKŻE: Google oświetli drogę kierowcy

Amerykański portal VentureBeat podaje, że ulepszenia dla Tłumacza Google pojawiają się zaraz po wprowadzeniu trybu tłumacza dla Asystenta Google na smartfony z Androidem. Dzięki niemu Asystent może jednocześnie rozpoznawać i mówić w dwóch językach. Asystent biegle włada ponad 30 językami i niedawno otrzymał 9 nowych wariantów angielskiego głosu, które mają być dostosowane do użytkowników anglojęzycznych m.in. w Wielkiej Brytanii, Indiach, czy Japonii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

PWSZ w Elblągu – uczelnia musi kształtować charakter

Dziewięciu ministrów, pięciu prezydentów miasta, trzech biskupów diecezji elbląskiej, pięciu wojewodów, pięciu marszałków województwa, ...

Tencent Music wchodzi na giełdę

Spółka oferująca muzykę w streamingu sprzedała akcje po 13 dol. za walor. W efekcie ...

Polski e-commerce bije rekordy. Nakręca rynek paczek

Firmy kurierskie zacierają ręce. Boom na e-zakupy sprawia, że popyt na ich usługi rośnie ...

CD Projekt goni Orlen. Gdzie są granice dla producentów gier

Kapitalizacja wielu studiów jest rekordowo wysoka i przewyższa wyceny biur maklerskich. Czy ceny akcji ...

Cyberatak na armię Izraela. „Piękne kobiety” w akcji

Wojsko Izraela poinformowało, że udaremniono próbę cyberataku Hamasu. Do telefonów komórkowych żołnierzy próbowano się ...

Okulary AR od Gucciego i Snapa. Nowa wojna o nasze oczy

Snap we współpracy z firmą modową Gucci wypuszcza inteligentne okulary. Spectacles x Gucci są ...