David Heinemeier Hansson z Basecamp określa działania Apple jako gangsterskie. Firma nie pozwoliła na wprowadzenie aktualizacji poprawiającej niektóre błędy, dodatkowo podczas rozmowy telefonicznej przedstawiciele korporacji zapytali o dodanie wspomnianych subskrypcji wewnątrz programu w celu uniknięcia wykasowania Hey.

CZYTAJ TAKŻE: App Store to dla Apple żyła złota. Padł rekord

W mailu przesłanym do “The Verge” Apple tłumaczy, że wymaga od deweloperów, by przestrzegali konkretnych wytycznych, jak również odpowiedniego modelu biznesowego. Koncern nie skomentował bezpośrednio sytuacji z Hey. Jednak stwierdzono, telefon do przedstawicieli Hey nie był niczym niezwykłym, a każda aplikacja w App Store musi oferować zakupy w niej, jeśli ma oferować także dostęp do treści zakupionych na innych platformach.

CZYTAJ TAKŻE: Gigantyczna kara dla Apple we Francji. Była zmowa

Unia Europejska rozpoczęła właśnie śledztwa w sprawie praktyk Apple Pay i Apple Store. Zdaniem szefa unijnej komisji antytrustowej Margrethe Vestager, Apple objął rolę “strażnika”, który może decydować, które aplikacje mogą lub nie mogą pojawić się na jego platformach.