W wyprawie weźmie udział jeszcze trzech pracowników firmy i dwóch pilotów. Statek zostanie wyniesiony na wysokość 15 km przez samolot-matkę VMS Eve, startujący z portu kosmicznego America w Nowym Meksyku. Wówczas odłączy się i uruchomi swój silnik rakietowy i wzniesie się na wysokość 88 km, gdzie przez 4 minuty pasażerowie doznają stanu nieważkości.
Virgin Galactic
To właśnie ta wysokość budzi pewne kontrowersje. Nie osiągnie bowiem 100 km, czyli tzw. linii Karmana, która uznawana powszechnie za granicę kosmosu (niższą wysokość uznają za to za granicę przestrzeni kosmicznej władze USA). Po ponownym zajęciu miejsc przez pasażerów statek rozpocznie szybowanie w kierunku bazy. Cały lot ma potrwać ok. półtorej godziny.
CZYTAJ TAKŻE: Coraz bliżej kosmicznej turystyki. Udany lot Virgin Galactic
72-letni Branson, który jest właścicielem m.in. linii lotniczych Virgin, założył Virgin Galactic w 2004 roku, planując loty suborbitalne dla naukowców i turystów już w 2009 roku. Rzeczywistość szybko zweryfikowała te zamysły. Pierwszy ze statków VSS Enterprise rozbił się w 2014 roku (pilot zginął), co wymusiło czasowe wstrzymanie całego programu.