Aktualizacja: 12.05.2025 08:33 Publikacja: 01.12.2020 14:51
Foto: Jason Alden/Bloomberg
Jednym z założeń nowych regulacji jest zrównanie przewoźników, takich jak Uber czy Bolt, z taksówkami. Kierowcy muszą posiadać licencję taxi i oznakowany pojazd. Ale na tym nie koniec. Wprowadzono bowiem możliwość rozliczania przejazdów za pomocą aplikacji mobilnej, podłączonej do tzw. kasy wirtualnej.
Problem w tym, że dotąd nie było certyfikowanych rozwiązań tego typu, rozliczanie kursów zamawianych przez aplikację, bez taksometru i fizycznej kasy fiskalnej, byłoby więc niemożliwe. Na miesiąc przed wejściem Lex Uber w życie pojawiają się pierwsze rozwiązania. Dostawcy rozwiązań fiskalnych pracowali nad nimi od miesięcy. Uber ogłosił dziś, że testuje właśnie system rozwijany wspólnie z firmą Elzab. Platforma łącząca pasażerów z kierowcami podaje, że pasażerowie z góry znają kwotę, którą będą musieli zapłacić za przejazd, lecz także po każdym kursie otrzymają rachunek w formie elektronicznej, na podany wcześniej adres email. Co więcej, wchodząc na swoje konto w aplikacji mogą pobrać fakturę z każdego kursu.
Aircar 2 – znany pod tą nazwą pojazd, wyprodukowany u naszych południowych sąsiadów – potrafi zmieniać swoją kon...
Na początku przyszłego tygodnia południowokoreański koncern pokaże swojego najnowszego smartfona. Mowa o Galaxy...
Bill Gates zadeklarował, że do 2045 roku przekaże najuboższym niemal cały swój majątek – 200 mld dolarów. Ostro...
USA naciskają na kraje objęte cłami, aby korzystały z usług sieci Starlink Elona Muska. Są rządy, które wierzą,...
Poniedziałek 5 maja jest ostatnim dniem funkcjonowania pierwszej aplikacji, która umożliwiła darmowe rozmowy tel...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas