Nowe gogle od Facebooka

Wiosną 2019 r. na rynku ma się pojawić nowa wersja Oculus Quest – bezprzewodowa i podobno najszybsza na rynku.

Publikacja: 27.09.2018 15:10

Nowe gogle od Facebooka

Foto: cyfrowa.rp.pl

Facebook kupił producenta gogli do korzystania z treści w trójwymiarze w 2014 r., płacąc za deficytową spółkę ok. 2 mld dol. Rynek zareagował z zaskoczeniem, nie widziano specjalnych korzyści biznesowych z tej transakcji.

Teraz ma się to zmienić, ponieważ szykowany jest debiut nowej wersji gogli pod nazwą Oculus Quest. Maja być, po pierwsze, bezprzewodowe co znacznie podniesie komfort korzystania z tych dość uciążliwych hełmów. Producent zapewnia również, że nowa wersja będzie najpotężniejsza na rynku i póki co, trzeba mu wierzyć na słowo.

""

cyfrowa.rp.pl

Urządzenie ma działać zupełnie samodzielnie, bez potrzeby jego konfigurowania z komputerem czy nawet smartfonem. O pracach koncepcyjnych nad takim modelem mówiono od dawna, projekt funkcjonował pod nazwą Project Santa Cruz.

Atrakcyjna jest także zapowiadana cena, model ma kosztować 399 dol., gogle obędą miały rozdzielczość 3200 x 1440 pikseli, 64 GB wbudowanej pamięci. W momencie wejścia na rynek producent zapowiada, że nabywca będzie mógł w ten sposób grać w ok. 50 gier. Dotychczas właśnie brak specjalistycznych treści był głównym ograniczeniem dla rozwoju rynku VR.

Oculus Quest będzie wykorzystywał technologię insight, dzięki czterem wewnętrznym czujnikom i korzystaniu z algorytmów wizji komputerowej, określających pozycję użytkownika tak, że nie potrzeba żadnych dodatkowych sprzętów, które będą określały dokładną pozycję gracza.

Globalne Interesy
Chiny nagle zablokowały dostawy podzespołów do Rosji. Zagrożona produkcja rakiet
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Globalne Interesy
Wkrótce może zabraknąć prądu. Zaskakujący powód
Globalne Interesy
Potężny cios w firmę Kaspersky w USA. Założyciel to barwna postać
Globalne Interesy
Amerykański gigant tak opuścił Rosję, że dalej w niej jest
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Globalne Interesy
Firma Elona Muska łamie embargo? Terminale Starlink można kupić w Rosji