Na razie takie kursy można zamawiać tylko Uberem. Nie wiadomo kiedy usługa będzie powszechnie dostępna. Obecnie prowadzone są bowiem testy w Indiach.

Rezerwowanie przejazdów Uberem za pośrednictwem WhatsAppa w ramach pilotażu rusza w stanie Uttar Pradesh. W przyszłym roku funkcja ma być rozszerzona na kolejne lokalizacje. Jak podaje agencja Reuters, ta kooperacją Ubera z firmą Marka Zuckerberga może dać przewoźnikowi dostęp do ponad 500 mln użytkowników WhatsApp w Indiach (Uber w tym kraju działa od ośmiu lat i jest dostępny w 70 miastach).

Rezerwowanie kursu w komunikatorze ma się odbywać z wykorzystaniem chatbota - to robot do konwersacji tekstowych przyjmie zlecenie. Co ważne, do poprawnego działania takiej opcji w WhatsApp nie będzie potrzebna już apka Uber (nie będą musieli posiadać jej klienci, ale kierowcom wciąż będzie ona niezbędna). - Wszystko, od rejestracji użytkownika, rezerwacji przejazdu i otrzymania rachunku za przejazd, będzie zarządzane w interfejsie czatu WhatsApp - informuje Uber.

Aby zamówić transport wystarczy na numer firmowego konta Ubera w komunikatorze wysłać wiadomość. Nowa funkcjonalność na razie dostępna jest jedynie w języku angielskim.