Aktualizacja: 19.03.2025 20:53 Publikacja: 14.10.2022 09:57
Elon Musk przed sądem federalnym w Nowym Jorku w kwietniu tego roku. Nie wydaje się przejęty sytuacją.
Foto: Bloomberg
Z dokumentów nie wynika na czym dokładnie polega dochodzenie i jakie władze federalne je przeprowadzają. Twitter, który pozwał Muska w lipcu, chcąc zmusić go do sfinalizowania transakcji, poinformował, że prawnicy prezesa Tesli przyznali się do „przywileju śledczego”, gdy odmówili przekazania dokumentów, których szukali przedstawiciele Twittera – informuje Reuters
Adwokaci Muska przedstawili Twitterowi tzw. dziennik przywilejów identyfikujący dokumenty, które nie zostaną ujawnione. Według przedstawicieli platformy są to m.in. roboczy e-maila z 13 maja do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz prezentacji dla Federalnej Komisji Handlu (FTC). Twitter uważa, że to rodzaj nieczystej gry ze strony Elona Muska i poprosił sędzię Delaware, Kathaleen McCormick, aby nakazała prawnikom prezesa Tesli dostarczenie dokumentów. Wniosek trafił do sądy 6 października czyli w dniu w którym sędzia McCormick wstrzymała spór między obiema stronami po tym, jak Musk zmienił zdanie i zapowiedział, że jednak chce sfinalizować transakcję kupna Twittera.
Jest najbogatszym człowiekiem. Mógł pozostać wizjonerem technologii i biznesu, ale było mu mało. Teraz zbiera żniwo swej ideologicznej krucjaty. Rośnie liczba ataków na auta, ładowarki i salony Tesli. Hakerzy zaś uderzyli w X.
Amerykański gigant internetowy kupuje start-up Wiz. Za firmę, specjalizującą się w bezpieczeństwie chmurowym, zapłacił właśnie 32 mld dol. Transakcja ma dać Google'owi rynkową przewagę.
W USA znajdują się warte co najmniej 8,4 mld dolarów metale ziem rzadkich, które są kluczowe w produkcji od elektroniki przez magnesy po panele fotowoltaiczne - ustalili naukowcy. Zalegają na... składowiskach popiołów węglowych przy elektrowniach.
Ich epopeję śledził cały świat. Astronauci NASA Butch Wilmore i Suni Williams ruszają na Ziemię po przymusowym długim pobycie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Kapsuła Crew Dragon ma wylądować we wtorek wieczorem.
Rosjanie mają odpowiedź na zbudowany przez Elona Muska, największy na świecie system łączności niskoorbitalnej. Firma Bureau 1440 rozpoczyna testy w zaskakującym miejscu.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Założyciel SpaceX, Elon Musk, powiedział, że jego rakieta Starship wystartuje na Marsa już pod koniec 2026 roku. Ma zabrać na pokładzie robota Tesli Optimus.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Nie ma szans na długotrwały pokój z Rosją. Nie po to Władimir Putin od lat militaryzuje rosyjskie społeczeństwo, żeby teraz pod wpływem uroku osobistego Donalda Trumpa cały włożony w to trud wyrzucić do kosza. Wystarczy spojrzeć na to, jak militaryzowana i indoktrynowana jest w Rosji młodzież szkolna.
Prezydent Trump wycofał się z potencjalnej umowy z Ukrainą dotyczącej wydobycia minerałów ziem rzadkich. Zamiast tego sugeruje, aby USA przejęły jej elektrownie jądrowe. "FT": Pokojowe ambicje Trumpa słabną.
Prezes TK Bogdan Święczkowski zareagował na raport Najwyższej Izby Kontroli ws. zakupu systemu Hermes przez Prokuraturę Krajową w czasie, gdy był jej szefem.
Protokół przesłuchania Barbary Skrzypek ma luki. Nie ma w nim słowa o przerwie w blisko pięciogodzinnych czynnościach. I faktycznie wygląda na to, że jej nie było.
Prezydent Wołodymyr Zełenski w oficjalnym wpisie na X podsumował rozmowę z Donaldem Trumpem. Napisał, że zaczął od podziękowania prezydentowi za jego wysiłki na rzecz doprowadzenia do zawieszenia broni.
Wprawdzie wybory prezydenckie w Turcji powinny się odbyć dopiero za trzy lata, lecz rządzący krajem od ponad dwóch dekad prezydent Recep Tayyip Erdogan pozbywa się już dzisiaj groźnego przeciwnika.
Drogą ustępstw Donald Trump nie zmusi agresora do zatrzymania wojny. Wręcz przeciwnie, ustępstwa zachęcają dyktatorów do jeszcze większej agresji. Pamiętamy to z czasów układu monachijskiego – mówi „Rzeczpospolitej” Witalij Portnikow, ukraiński politolog i publicysta.
Fundacja Centralna wskazała winnych katastrofy na Odrze i dostanie nagrodę, choć po batalii sądowej. Skarb Państwa ma wypłacić milion złotych. Ekolodzy wskazali na... ministrów, premiera, prezesów spółek. Ekologów reprezentował Greenpeace.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas