RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 26.12.2024 02:09 Publikacja: 01.05.2023 15:59
BeReal to aplikacja społecznościowa, która zachęca użytkowników do dzielenia się fragmentem swojego życia w czasie rzeczywistym
Foto: Shutterstock
Aplikacja nazywa się BeReal i rejestruje się na niej wielu młodych ludzi. Według danych platformy analitycznej Apptopia liczba aktywnych użytkowników wzrosła w tym roku o ponad 315 proc.
BeReal to aplikacja społecznościowa, która zachęca użytkowników do dzielenia się fragmentem swojego życia w czasie rzeczywistym. Została uruchomiona na początku 2020 roku przez francuskiego przedsiębiorcę, ale większość jej użytkowników – co najmniej 65 proc. – zarejestrowała się w tym roku kalendarzowym – pisze CNN. Jak sama nazwa wskazuje, platforma nacisk kładzie na autentyczność. Użytkownicy są proszeni raz dziennie o podzielenie się zdjęciem tego, co robią w danym momencie, dając przyjaciołom wgląd w ich życie. Wgląd nie zmieniony i nie retuszowany.
Govy to nowa marka, która ma zagospodarować nowy rynek tzw. latających samochodów. W 2025 r. ruszy produkcja tych nietypowych elektrycznych pojazdów pionowego startu. Plany wdrożeń są bardzo ambitne.
Najbogatszy człowiek świata rzucił wyzwanie dominującej na rynku sztucznej inteligencji firmie OpenAI, wypuszczając bota Grok. Okazał się hitem. Teraz Elon Musk idzie dalej – zdobył właśnie potężnych inwestorów dla swojej spółki xAI.
Kiedy bitcoin bije rekordy, rośnie majątek jego twórcy, plasując go w gronie kilku najbogatszych osób na świecie. Tylko, że wciąż nie wiadomo, kto kryje za pseudonimem Satoshi Nakamoto. Czy nowy rok przyniesie przełom?
U ponad 140 osób pracujących dla Facebooka w charakterze moderatorów, zdiagnozowano ciężki zespół stresu pourazowego i inne choroby. Warunki są ciężkie a wynagrodzenie marne.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Amerykańskie władze rozważają wprowadzenie zakazu routerów firmy TP-Link, które są najlepiej sprzedającym się takim produktem w serwisie Amazon. Sprawdzają, czy miały swój udział w chińskich cyberatakach.
Nadejście nowego roku to często czas postanowień. Mogą one dotyczyć różnych obszarów naszego życia, choć z ich realizacją… bywa różnie. Warto więc skupić się na takich, które są dość proste w wykonaniu i jednocześnie przyniosą nam wymierne korzyści, wygodę i spokój. Pomoże w tym aplikacja PeoPay Banku Pekao S.A. z którą można ćwiczyć dobre nawyki finansowe, uporządkować swój budżet i oszczędzić.
Praca jako influencer nie jest już postrzegana jedynie jako dodatkowe zajęcie, ale także realna ścieżka kariery i poważne źródło dochodu. Pokolenie Z chce uczyć się tzw. influencer marketingu, aby zarabiać jako pełnoetatowi twórcy treści. Coraz więcej uczelni odpowiada na ich potrzeby.
Facebook, Instagram, X, Tik-Tok czy LinkedIn - w tych mediach społecznościowych są obecne duże miasta. Z nowego raportu wynika, że najlepiej radzi sobie tam Łódź.
Najnowszy raport brytyjskiego Ofcom ujawnił, że pokolenie Z spędza każdego dnia długie godziny w sieci, głównie na korzystaniu z mediów społecznościowych. Tegoroczny wynik był sporo wyższy w porównaniu do danych z 2023 r. i wyniósł średnio 6 godzin.
Za najlepsze osiągnięcia miast i ich włodarzy w mediach społecznościowych rozdano nagrody Związku Miast Polskich i agencji Samorządowe Internety podczas gali III Samorządowego Kongresu Internetu i Mediów Społecznościowych Local-Some.
Jest szansa, że każdy autor dwa razy się zastanowi, zanim napisze szkalujący post. Brak podpisu już nie zapewni bezkarności.
Norweski rząd ogłosił, że ma w planach zmienić krajową ustawę o danych osobowych chroniącą dzieci przed szkodliwymi treściami, na które mogą natrafić w internecie. Zmiany miałyby dotyczyć limitu wieku korzystania z mediów społecznościowych.
Posiedzenie rozpoczynającej działalność komisji ds. dzieci i młodzieży pokazało, że bez konkretnych zmian w prawie i ukrócenia samowolki cyfrowych gigantów, nie ochronimy najmłodszych. Tych, którzy dziś prowadzą konta w social mediach i pracują na nich dla swoich rodziców.
Wiele dotychczasowych badań potwierdziło negatywny wpływ mediów społecznościowych na psychikę dzieci i młodzieży. Dotyczy on zwłaszcza tak ważnych dla młodych ludzi aspektów jak pewność siebie i samoakceptacja. Rząd Australii postanowił zająć się tym tematem – i zapowiedział wprowadzenie zakazu korzystania z social mediów przez dzieci.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas