To może zniszczyć Twittera. Threads Zuckerberga przyciąga wielkie nazwiska

Jack Sweeney, twórca konta na Twitterze śledzącego odrzutowiec Elona Muska w czasie rzeczywistym, przeniósł się właśnie do nowego serwisu Marka Zuckerberga. Konta założyła też cała rzesza znanych ludzi. Twitter ma poważny problem.

Aktualizacja: 09.07.2023 21:22 Publikacja: 09.07.2023 12:55

Założyciel Microsoftu Bill Gates ma już konto na Threads. Nowa platforma osiągnęla zaskakujący sukce

Założyciel Microsoftu Bill Gates ma już konto na Threads. Nowa platforma osiągnęla zaskakujący sukces, korzystając z problemów Twittera

Foto: Bloomberg

„ElonJet przybył do Threads!” napisał w pierwszym poście Sweeney. Jego konto powstało w czwartek 6 lipca z konta @elonmusksjet, a po trzech dniach miało już ponad 21 tys. obserwujących – pisze Reuters. Na Twitterze jego konto zostało zawieszone w zeszłym roku.

ElonJet śledził ruchy prywatnego odrzutowca Muska, korzystając z danych dostępnych w domenie publicznej. W grudniu Twitter, którego właścicielem jest Musk, zawiesił konto ElonJet, a miliarder zagroził podjęciem kroków prawnych przeciwko operatorowi konta po tym, jak poinformował, że jego syn był przez pomyłkę śledzony przez „szalonego prześladowcę”.

Jack Sweeney nie jest jedyną znaną z Twittera postacią, która postanowiła przenieść się na nową, konkurencyjna platformę mikroblogową należąca do koncernu Meta (właściciel Facebooka i Instagrama).

Czytaj więcej

Szaleniec zaatakował syna Elona Muska. Twitter blokuje serwisy lokalizacyjne

Na Threads konta założyli już m.in. celebrytka Kim Kardashian, piosenkarka Jennifer Lopez i członkini Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Alexandria Ocasio-Cortez, republikański spiker Izby Reprezentantów Kevin McCarthy, a także aktorki i osobowości medialne Ellen DeGeneres oraz Oprah Winfrey, miliarder Bill Gates i piosenkarka Shakira, aktor Will Smith, kucharz-celebryta Gordon Ramsay, futbolista Tom Brady, piosenkarka Katy Perry a także zespół Coldplay. No i oczywiście sam Mark Zuckerberg. Na platformie pojawiły się też konta założone przesz magazyn Billboard, rozgłośnia NPR oraz serwisy streamingowe Netflix oraz HBO.

Threads to obecnie najczęściej ściągana aplikacja z App Store. W zaledwie dwie godziny po uruchomieniu Threasds miał już 2 mln użytkowników. Kolejne dwie godziny później pięć milionów osób pobrało Threads. W środę wieczorem, liczba pobrań wzrosła do 10 milionów, a w czwartek rano, aplikacja była już pobrana ponad 30 milionów razy – pisze „The New York Times”.

Czytaj więcej

Threads, zabójczy rywal Twittera. Imponujący start nowego serwisu

Aplikacja Threads jest dostępna do pobrania za darmo w Apple App Store i sklepie internetowym Google Play w ponad 100 krajach. Według portalu „Observer” aplikacja do chwili obecnej zyskała ponad 90 mln użytkowników. Mimo to nie ma na niej kont takich postaci, które wciąż są obecne na Twitterze – jak: były prezydent Barack Obama, obecny prezydent Joe Biden, piosenkarz Justin Bieber, piłkarz Cristiano Ronaldo, piosenkarka Rihanna – wszyscy mają ponad 100 mln obserwujących na Twitterze. „Observer" zauważa, że na nowej platformie nie pojawili się także Lionel Messi, Taylor Swift i Lady Gaga. Wciąż nie ma tez konta papieża Franciszka.

Globalne Interesy
Sprzedaż iPhone'ów runęła i Apple traci pozycję lidera. Jest nowy król smartfonów
Globalne Interesy
Chiny nagle zablokowały dostawy podzespołów do Rosji. Zagrożona produkcja rakiet
Globalne Interesy
Wkrótce może zabraknąć prądu. Zaskakujący powód
Globalne Interesy
Potężny cios w firmę Kaspersky w USA. Założyciel to barwna postać
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Globalne Interesy
Amerykański gigant tak opuścił Rosję, że dalej w niej jest