Bez biednych i czarnoskórych? Powstała kontrowersyjna aplikacja randkowa

Firma Neon Money Club uruchomiła platformę Score, ale żeby do niej przystąpić, trzeba mieć dobrą... zdolność kredytową. Biedni i zadłużeni nie mają w niej szans na pozyskanie partnera.

Publikacja: 13.02.2024 18:00

Zdolność kredytowa to podstawa działania tej aplikacji

Zdolność kredytowa to podstawa działania tej aplikacji

Foto: stock.adobe.com

W efekcie Score to aplikacja randkowa dla osób z dobrą lub bardzo dobrą sytuacją finansową, a jej pomysłodawcy zwracają uwagę na podnoszenie świadomości na temat znaczenia finansów w związkach. I robią to bez ogródek — jeśli ktoś jest za biedny albo zbyt zadłużony, nie ma szans nawet się w serwisie zarejestrować.

Zdolność kredytowa i miłość

Jak pisze serwis Techcrunch, aplikacja randkowa od platformy Neon Money Club pozwala na skorzystanie z jej usług, ale pod warunkiem posiadania co najmniej 675 punktów kredytowych. Po rejestracji serwis przeprowadzi miękką kontrolę zdolności kredytowej, która nie będzie miała wpływu na raporty kredytowe użytkownika, a wynik nie będzie wyświetlany w aplikacji. Po zatwierdzeniu użytkownicy będą mieli dostęp w aplikacji do osób o podobnych poglądach na sprawy finansowe. Osoby nie są dopasowywane na podstawie poziomu kredytu, zatem osoba z wynikiem 700 może zostać dopasowana do osoby z wynikiem 800. Następnie wystarczy przesunąć palcem w lewo lub w prawo, by zaakceptować wskazania mając nadzieję, ze druga strona zrobi to samo — wówczas aplikacja łączy parę.

Czytaj więcej

Wyciek z aplikacji randkowej. Szok w konserwatywnej Japonii

Wykluczający aspekt aplikacji Score niewątpliwie zirytuje niektórych ludzi, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę, że średnia zdolność kredytowa obywatela USA wynosi 716, przy czym w przypadku osób rasy czarnej i Latynosów częściej niż w przypadku innych grup rasowych jest to wynik poniżej 640.

Finanse częścią relacji

Pomysłodawcy zapytani o to, czy ludzie mogą postrzegać aplikację jako utrwalającą podziały rasowe czy klasowe, odpowiedzieli, że posiadanie dobrej oceny kredytowej jest bardziej aspiracyjne. Do tego ich zdaniem możliwe jest posiadanie wysokich dochodów przy niskim kredycie. - Musimy przenieść rozmowę na obszary, o których tradycyjnie nie mówi się o finansach – powiedział TechCrunch Luke Bailey, współzałożyciel i dyrektor generalny Neon Money Club, dodając, że tradycyjne metody podnoszenia świadomości finansowej są przestarzałe.

Czytaj więcej

Były menedżer Google ostrzega: nadchodzi era „seksbotów”

Podkreśla, że rozmowy o pieniądzach są często niewygodne, ale rzeczywistość jest taka, że dla wielu osób finanse mogą stanowić ważną część relacji. Według CNBC większość obywateli USA uważa, że zadłużenie jest solidnym powodem do rozwodu. Aplikacja będzie dostępna tylko przez ograniczony czas (około 90 dni), a potencjalni użytkownicy muszą złożyć wniosek, aby uzyskać dostęp.

Neon Money Club powstał w 2021 r. w celu śledzenia wiedzy finansowej, a w zeszłym roku stał się pierwszą firmą technologiczną należącą do osób czarnoskórych.

Globalne Interesy
Sprzedaż iPhone'ów runęła i Apple traci pozycję lidera. Jest nowy król smartfonów
Globalne Interesy
Chiny nagle zablokowały dostawy podzespołów do Rosji. Zagrożona produkcja rakiet
Globalne Interesy
Wkrótce może zabraknąć prądu. Zaskakujący powód
Globalne Interesy
Potężny cios w firmę Kaspersky w USA. Założyciel to barwna postać
Globalne Interesy
Amerykański gigant tak opuścił Rosję, że dalej w niej jest