O ponad 5 proc. drożeją dziś akcje spółki Bloober Team na rynku NewConnect. To reakcja na informację, która napłynęła na rynek. Bloober podpisał z globalnym wydawcą i jednym ze światowych liderów branży, umowę na produkcję gry na bazie posiadanego przez zleceniodawcę IP. Całkowita wartość zleconych prac przekracza wysokość kapitałów własnych spółki.

CZYTAJ TAKŻE: Bloober Team tanieje po premierze gry-horroru

– Podpisana umowa oznacza awans do pierwszej ligi światowych producentów gier. Wszystkie nasze kolejne projekty ze względu na ich wielkość można określać jako indie AAA, lub AAA patrząc przez pryzmat naszej specjalizacji. Ze względu na warunki umowy, a także plany marketingowe, szczegóły dotyczące nowego projektu będziemy mogli ujawnić dopiero w przyszłym roku- komentuje, cytowany w komunikacie Piotr Babieno, prezes Bloober Teamu.

Spółka informuje, że płatności związane z projektem będą następowały po realizacji kolejnych tzw. kamieni milowych i będą miały znaczący wpływ na wyniki spółki już w bieżącym roku. Pierwsza płatność ma nastąpić w tym miesiącu.

Bloober Team specjalizuje się w tworzeniu gier z gatunku horrorów psychologicznych. Zatrudnia w sumie ponad sto osób.