Sony ujawniło w piątek ponad dwadzieścia tytułów gier dla PlayStation 5, konsoli która w sprzedaży pojawi się zapewne pod koniec roku. Według Sony gracze będą mogli cieszyć się znacznie krótszym czasem ładowania gier i zaawansowaną grafiką. Możliwości PS5 mają wykorzystywać ekskluzywne gry przeznaczone tylko dla niej.

Wśród gier, które zadebiutują wraz z nową konsola, znaleźć się ma oczekiwany sequel hitowej gry z przygodami Spider-Mana znanej posiadaczom PS4 – „Spider-Man: Miles Morales”. Eksperci zajmujący się rynkiem gier, twierdzą, że ruch Sony ze Spider-Manem to znakomity pomysł, który pomoże sprzedaży. Takie zdanie ma założyciel Kantan Games Serkan Toto, cytowany przez agencję Reuters.

CZYTAJ TAKŻE: Nowa konsola PlayStation zmierzy tętno i wyczuje pot

Sony zamierza sprzedawać PS5 w dwóch wersjach – z napędem blu-ray i bez niego. Wersja bez napędu przeznaczona jest dla tych graczy, którzy wolą pobierać gry z internetu.

– Sony najwyraźniej zbadało sposoby na obniżenie ceny i zwiększenia elastyczności rynkowej – twierdzi o tym ruchu Piers Harding-Rolls, szef firmy zajmujące się badaniem gier Ampere Analysis.

CZYTAJ TAKŻE: Korea Północna ma już własną konsolę do gier. I nie tylko

Obniżanie ceny zadziałało w przypadku PS4, które między innymi dzięki temu zyskało przewagę nad produkowanym przez Microsoft konkurentem, Xbox One. W przypadku PS5 dodatkową przewagę mają dać jednak także ujawniane tytuły gier na wyłączność. Sony chwalone jest za zdobycie dla PS5 kolejnej edycji „Resident Evil” czy kolejnego ulepszenia popularnej serii „Grand Theft Auto”. Zapowiadana również na końcówkę roku premiera następnej konsoli od Microsoftu na razie nie może się pochwalić niczym równie spektakularnym.