Założyciel Tesli i SpaceX Elon Musk w towarzystwie producenta wykonawczego w studiu Bethesdy ogłosili wprowadzenie na pokłady Tesli znanego tytułu Bethesdy – Fallout Shelter. Nie będzie to jedyna gra kompatybilna z pojazdami, posiadacze Tesli zagrają jeszcze w ścigankę Beach Buggy Racing 2, popularną platformówkę Cuphead oraz zapowiadane wcześniej klasyki z konsoli Atari.

CZYTAJ TAKŻE: Chińskie naklejki rozbroiły sztuczną inteligencję Tesli

Z gry będzie można korzystać jedynie, gdy auto będzie znajdowało się na postoju. Najciekawszą cechą nowości będzie zdecydowanie sterowanie. System w aucie będzie kompatybilny z padami od PlayStation 4 oraz Xbox One, ale to nie wszystko, kierowca otrzyma możliwość gry za pomocą kierownicy auta i pedałów w przypadku tytułów wyścigowych. Ale to tylko podczas postoju pojazdu.

Ponadto Elon Musk ogłosił, że poza graniem w systemie rozrywki użytkownicy otrzymają możliwość oglądania Netflixa i YouTube. Korzystanie z tych usług możliwe będzie również jedynie w trybie postoju, aby nie rozpraszać uwagi kierowców. Niewykluczone, że to ograniczenie zniknie wraz z udoskonalaniem technologii autonomicznego poruszania się aut amerykańskiego producenta.

CZYTAJ TAKŻE: Datę premiery polskiego Cyberpunka 2077 podał Keanu Reeves

Elon Musk podkreślił wagę gier wideo w edukacji młodych osób. Sam stwierdził, że gdyby nie gry nie zainteresowałby się tak technologią czy programowaniem.