Po roku od startu usługi w USA, a także wybranych krajach UE, Google rozszerzy jej zasięg o kolejne kraje w Europie i Azji. Na liście, która wyciekła do internetu, są m.in. Czechy, Rumunia, Portugalia, ale również i Polska. To oznacza, że jeszcze przed świętami Stadia stoczy bój o portfele fanów gier nad Wisłą, rzucając wyzwanie debiutującym na naszym rynku konsolom nowej generacji Xbox Series X oraz PlayStation 5.

CZYTAJ TAKŻE: Kocia karma zamiast konsoli PS5. Plaga kradzieży

Na razie szczegóły dotyczące premiery Stadii w Polsce nie są znane. Google nabrał wody w usta, choć nieoficjalnie mówi się, że dostęp do platformy na nowych rynkach możliwy będzie już w pierwszych dniach grudnia. I nie bez kozery wskazywana jest ta data. Chodzi bowiem o promocję wyczekiwanej gry rodzimego producenta – CD Projekt.

W ramach akcji każdy fan, który zamówi „Cyberpunka 2077” na platformie Google’a przed 18 grudnia, otrzyma zestaw Stadia Premiere Edition gratis. Zestaw to kontroler Stadii oraz Chromecast Ultra (specjalne urządzenie, które po podłączeniu do telewizora sprawi, że nawet starsze modele odbiorników staną się „smart” i będą mogły obsługiwać aplikacje).