Na razie CD Projekt nie zdradza szczegółów na ten temat, ale fanów rozgrzała informacja, że siedzibę firmy odwiedził Piotr Rosiński. Wizyta syna współtwórcy serii kultowych komiksów „Thorgal” dała wyraźny sygnał, że właśnie ów bohater może być kolejną gwiazdą cyfrowej rozrywki. O możliwej produkcji „Thorgala”, który miałby stać się kolejnym przebojem po „Wiedźminie” i „Cyberpunku 2077” zaczęły rozpisywać się branżowe serwisy.

CZYTAJ TAKŻE: Dzieła literatury trafiają do gier. Teraz Lem i Kafka

Zamieszanie zrobiło się tak duże, że do całej sytuacji dość szybko zdecydował się odnieść zarząd CD Projekt. W oświadczeniu spółka nie zaprzeczyła jednoznacznie, że nie myśli o adaptacji popularnego komiksu. Podała natomiast, że studio odwiedzili organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, z którymi od wielu lat jest w przyjacielskiej relacji. „Piotr Rosiński był jednym z członków goszczonej przez nas grupy. Wizyta była czysto kurtuazyjna i nie była związana z produkcją gier wideo” – zastrzega game developer.

„Thorgal” to seria komiksów (38 tomów) autorstwa rysownika Grzegorza Rosińskiego i belgijskiego scenarzysty Jeana Van Hamme. Jej początek to lata 70., gdy historia zaczęła się ukazywać na łamach pism „Tintin” i „Relax”. Premierowy komiks opublikowano w 1980 r. Jego bohtarem jest młody mężczyzna przygarnięty przez wikingów.