Warszawskie BTC Studio wypuści dwa rodzaje tokenów NFT – jeden z nich umożliwi zamianę na jedną z produkcji gamingowej spółki, a drugi zdobycie dziesięciu kolekcjonerskich kodów, które dadzą możliwość otrzymania unikalnych atrybutów dla bohatera gry. Polski wydawca to pierwsza firma w branży, która zdecydowała się sięgnąć po takie rozwiązanie. Czy NFT otwiera nowy rozdział w segmencie cyfrowej rozrywki?
Zorro w nowym trendzie
„Zorro The Chronicles” to gra wideo, która powstaje we współpracy z mającym siedziby w Paryżu i Los Angeles producentem i dystrybutorem Cyber Group Studios oraz polskim wydawcą BTC Studios. Tytuł jesienią 2021 r. ma pojawić się na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X i S oraz Switch, a także na komputerach. Dostępny będzie również na platformie Google Stadia. Ta adaptacja popularnego filmu animowanego Cyber Group Studios, który został sprzedany do ponad 100 krajów oraz nominowany w 13. edycji konkursu TV France International Export Awards, teraz ma szansę podbić rynek cyfrowej rozrywki. Ale przyczynić może się do tego nie tylko sama gra. BTC Studios sięgnęło bowiem po ciekawe rozwiązanie – wykorzystało rosnącą popularność tzw. niezbywalnych tokenów (Non-Fungible Token – NFT).
CZYTAJ TAKŻE: Te gry mają królować w 2021 roku. Polacy w czołówce
Rynek NFT, oparty na technologii blockchain, porównywany jest już ze światem kryptowalut. W 2019 r. globalną wartość NFT szacowano na 62,8 mln dol. W ub.r. rynek ten wzrósł jednak aż trzykrotnie i dziś sięga 251 mln dol. Tokenem NFT może być plik muzyczny, rysunek istniejący tylko online, internetowy mem czy coś tak ulotnego jak czyjś cytat. W praktyce chodzi o to, że kupujesz wirtualne prawo własności do tworu, którego nie da się schować w sejfie i jest łatwy do skopiowania. Posiadacz tego prawa jest jedynym właścicielem dzieła.
BTC Studios chce oferować w takiej formule grę „Zorro”, a także płatne dodatki do tego tytułu.