Tencent: Dzieci będą mogły grać tylko przez godzinę dziennie

www.arenaofvalor.com

Chiński gigant technologiczny Tencent wprowadza limit godzin, jakie najmłodsi gracze będą mogły spędzić na jego popularnej grze mobilnej Arena of Valor. Dzieci do 12 roku życia będą miały na to zaledwie jedną godzinę dziennie.

W czasach, kiedy dzieci coraz wcześniej dostają od rodziców swoje pierwsze konsole, smartfony czy komputery, problem uzależnienia najmłodszych od cyfrowego ekranu staje się coraz poważniejszy. Nawet trzy- czy czterolatki potrafią już przesiedzieć całymi dniami przed komputerem, grając w gry, zamiast spędzać czas na powietrzu. Z problemem tym od jakiegoś czasu mierzą się chińskie władze, a teraz największy gigant technologiczny na tamtym rynku – chiński koncern Tencent – postanowił przyłączyć się do walki z uzależnieniami dzieci i młodzieży.

W tym celu Tencent postanowił wprowadzić restrykcyjny limit godzin dla najmłodszych grających w jego popularną grę mobilną Arena of Valor (znana też pod nazwą Honor of Kings). Choć w Europie czy Stanach Zjednoczonych mało kto słyszał o tym tytule, to w Azji bije on rekordy popularności. W tym roku liczba jego graczy przekroczyła aż 200 milionów, z czego pokaźną grupę stanowią właśnie dzieci.

Gra już wcześniej wymagała od użytkowników podania swoich podstawowych danych osobowych, w tym wieku. Tencent zamierza teraz wprowadzić do systemu nowe restrykcje, które znacząco ograniczą dostępność do niej najmłodszym. Dzieci poniżej 12 roku życia będą mogły spędzić na tej rozrywce maksymalnie jedną godzinę dziennie, z kolei starsze do 18 roku życia – dwie godziny, ale tylko przed porą nocną.

Chiński gigant liczy się z tym, że nowe zasady mogą wywołać oburzenie u niektórych, ale wierzy w to, że rodzice pomogą mu w walce z uzależnieniami wśród dzieci i dopilnują, by ich pociechy nie wprowadzały nieprawdziwych danych o swoim wieku do gry.

ala

Mogą Ci się również spodobać

Twórca Alibaby pomaga Europie w walce z koronawirusem

Jack Ma zobowiązał się przekazać dwa miliony masek ochronnych do dystrybucji w całej Europie. ...

Ekran telewizora staje się dziełem sztuki

Ekran niczym obraz? Samsung wprowadził do swoich polskich salonów telewizor The Frame, który po ...

Atak hakerów na gazetę? Obraźliwe treści na stronie

Witryna norweskiej gazety „Dagbladet” została w czwartek wyłączona na kilka godzin z powodu „poważnego ...

Premierowy zwiastun filmu Nolana w popularnej grze

Christopher Nolan postanowił umieścić zwiastun swojego najnowszego filmu „Tenet” w popularnej grze Fortnite. Pojawił się ...

Serwisy aukcyjne i marketplace polskim fenomenem

Polska jest jednym z krajów z najwyższym udziałem serwisów aukcyjnych oraz platform marketplace w ...

Prezes CI Games sprzedał pakiet akcji. Nie wierzy w sukces nowej gry?

22 listopada na rynek trafi czwarta część znanej serii autorstwa polskiej firmy CI Games. ...