Jej zdaniem twórcy „Grand Theft Auto V” nie zapłacili żadnego podatku w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich dziesięciu lat, chociaż gra została tam stworzona i ciągle generuje miliardowe zyski dla macierzystej amerykańskiej spółki Rockstar Games.
Od 2013 r. „Grand Theft Auto V” dało 6 mld dol. przychodu. Zysk operacyjny Rockstar Games w latach 2013–2019 szacowany jest na 5 mld dol.
CZYTAJ TAKŻE: Najwyżej oceniane gry 2018 roku w serwisie Metacritic. Faworyt był jeden
Rockstar North, zamiast płacić podatki od zysków ze sprzedaży gry, ubiegało się o ulgi podatkowe w ramach rządowego programu Video Games Tax Relief. Przez ostatnie trzy lata firma zaoszczędziła w ten sposób 42 mln funtów.
Program Video Games Tax Relief powstał z myślą o wspieraniu mniejszych producentów „kulturowo brytyjskich” gier, które nie są przeznaczone na rynek międzynarodowy. Firmie udało się przekonać Brytyjski Instytut Filmowy, że „GTA V” to kulturowo brytyjska gra wideo, chociaż opowiada o gangsterach w Kalifornii. Tytuł otrzymał odpowiedni certyfikat we wrześniu 2015 r., kiedy przychód z gry przekroczył już 3 mld dol.