Gry 2020. „Cyberpunk” stoczy walkę z potworami i zombi

mat. pras.

Największym wydarzeniem w nadchodzących miesiącach będzie premiera „Cyberpunka” CD Projektu. Zagraniczne studia też szykują hity.

Lekki niedosyt w branży gier pozostawił po sobie rok 2019. Niby premier nie brakowało, ale żadna nie wstrząsnęła fanami. Wiele wskazuje, że w 2020 r. będzie inaczej. Najciekawiej zapowiada się wiosna – a szczególnie marzec i kwiecień. Niemal każdy dzień w tych miesiącach jest naszpikowany premierami.

Król jest jeden

Najbardziej wyczekiwana gra to „Cyberpunk 2077” autorstwa polskiego CD Projektu. Jej debiut zaplanowano na 16 kwietnia. Studio zapowiada, że będzie większa i bardziej ambitna niż kultowa seria „Wiedźmin”, która sprzedała się już w ponad 40 milionach egzemplarzy. W „Cyberpunku” wcielimy się w postać V, przemierzającą fikcyjne miasto Night City. Atutem gry ma być trzymająca w napięciu fabuła, muzyka i grafika.

CZYTAJ TAKŻE: Gra, w której jesteś Jezusem i uzdrawiasz. Będzie skandal?

CD Projekt, ujawniając w zeszłym roku na targach w Los Angeles datę premiery, wyciągnął też asa z rękawa – jedną z głównych ról w „Cyberpunku” zagra znany aktor Keanu Reeves. Po tym, jak świetnie został przyjęty podczas prezentacji gry, pojawiły się nawet plotki o możliwej ekranizacji „Cyberpunka”. Czy polskie studio bierze w ogóle pod uwagę taką możliwość?

– W tej chwili skupiamy się na nadchodzącej premierze „Cyberpunka” i na naszej podstawowej działalności, czyli produkcji gier – mówi Karolina Gnaś, odpowiadająca w CD Projekcie za komunikację.

Zombi i nie tylko

Na globalnym rynku gier w tym roku zabłysnąć mogą również inne produkcje znad Wisły. – Oprócz wspomnianego już „Cyberpunka” spodziewać możemy się też premiery nowej gry Techlandu – „Dying Light 2” (gra akcji o apokalipsie zombi – red.), wysypu produkcji ze stajni PlayWaya oraz wielu gier AAA od wydawców zagranicznych, np. „Overwatch 2” od Blizzarda, czy nowych produkcji Paradox spod marki „Vampire: The Masquarde” – wymienia Michał Gembicki z zarządu spółki Klabater.

CZYTAJ TAKŻE: Polskie gry w zestawieniu globalnych hitów. Co jest teraz na topie?

Fani na całym świecie czekają też na nową grę koncernu Capcom, czyli niedawno zapowiedzianego „Resident Evil 3 Remake”. Premierę zaplanowano na 3 kwietnia. Ujawnione do tej pory materiały podobno są rewelacyjne.

Na horyzoncie jest też kontynuacja innego hitu: „The Last of Us”, który trafił na rynek siedem lat temu. Jego autorem jest studio Naughty Dog. Wiceprezes firmy zasygnalizował na Twitterze, że w „The Last of Us: Part II” znajdzie się sporo nawiązań do pierwszej części. Trafimy do świata zrujnowanego przez epidemię zmieniającą ludzi w potwory.

W „Cyberpunku” wcielimy się w postać V, przemierzającą fikcyjne miasto Night City. Atutem gry ma być trzymająca w napięciu fabuła, muzyka i grafika

W zestawieniach najbardziej wyczekiwanych gier w 2020 r. regularnie pojawia się też „Half-Life: Alyx” autorstwa Valve. Trafi na rynek w marcu. Co ciekawe, to gra tworzona z myślą o wirtualnej rzeczywistości, co niektórym graczom niespecjalnie odpowiada. Nie brak też jednak entuzjastycznych opinii. „Half-Life: Alyx” może się stać ponadczasowym projektem, dzięki któremu wielu niedowiarków zdecyduje się wreszcie zainwestować w zestawy do VR.

Lista życzeń

Wspomniane już tytuły, wymieniane przez graczy na branżowych forach, dobrze korespondują z oficjalną listą życzeń publikowaną przez Steam. Na podium niezmiennie utrzymuje się „Cyberpunk”, a na trzecim miejscu jest aktualnie „Dying Light 2”. Natomiast pomiędzy nimi uplasowało się „Outer Worlds”, czyli gra z gatunku science fiction autorstwa Obsidian Entertainment.

CZYTAJ TAKŻE: Czy sztuczna pszczoła wygra z zombie

„Twoja postać budzi się z hibernacji na statku kolonizacyjnym, który zaginął w drodze na Halcyon, najodleglejszą ziemską kolonię, położoną na obrzeżach galaktyki. W ten sposób trafiasz w sam środek wielkiego spisku” – taki opis gry znajdziemy na Steamie. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że odbędzie się jeszcze w 2020 r.

Wysoko na liście życzeń Steama są też takie produkcje jak „Death Stranding” czy „Doom Eternal”. Ta ostatnia zaoferuje graczom brutalne zmagania z hordami demonów, z kolei atutem „Death Stranding” ma być skomplikowana fabuła oraz wciągający, postapokaliptyczny świat.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Moskwa oskarża Apple o nieuczciwe praktyki wobec rosyjskiej firmy

Rosyjska Federalna Służba Antymonopolowa (FAS) przygląda się sprawie zgłoszonej przez rodzimą i znaną na ...

Wzrosły przychody i zyski Apple. Słabiej sprzedają się tablety iPad.

Koncern z Cupertino miał rekordowe 62,9 mld dol. przychodu (20 proc. więcej niż przed ...

Rekordowe przychody z Tindera. Czas na nowe kraje

Randkowanie w sieci się opłaca… twórcom aplikacji. Match, grupa posiadająca kilka największych randkowych aplikacji ...

Pracownicy CD Projekt: „Cyberpunk” jak jazda pociągiem bez torów

Niekontrolowana ambicja, złe planowanie i niedociągnięcia techniczne – to tylko niektóre z powodów potężnej ...

Drony, które ratują życie

Kiedy Amazon, czy Google testują dostawy posiłków czy zakupów za pomocą dronów, kalifornijski startup ...