Akcje CD Projektu po 300 zł. Wartość firmy astronomiczna

Wiedźmin dalej ciągnie CD Projekt, choć wszyscy czekają już na Cyberpunka
mat. pras.

Notowania producenta gier właśnie przekroczyły psychologiczną barierę. Jak wysoko zawędruje kurs?

Dziś przed godz. 11 kurs CD Projektu po raz pierwszy w historii przekroczył poziom 300 zł. Aktualnie rośnie o 2,2 proc. i wynosi  300,2 zł. Kapitalizacja producenta „Wiedźmina” wynosi niemal 29 mld zł. Spółka jest warta już więcej niż węgierski gigant MOL. Natomiast jeśli chodzi o firmy krajowe, to CD Projekt jest piątą co do wartości spółką na warszawskiej giełdzie. Przed nim są tylko PKO BP, PZU, PKN Orlen i Santander Bank Polska. Od tego ostatniego dzieli go już  tylko nieco ponad miliard złotych.

CZYTAJ TAKŻE: Nie tylko CD Projekt. Inni producenci gier też mają kosmiczne wyceny

CD Projekt nie podawał dziś żadnych nowych informacji, które mogłyby uzasadniać tę zwyżkę. Warto jednak odnotować, że jego notowania poruszają się w długoterminowym trendzie wzrostowym i nawet niedawne przełożenie premiery „Cyberpunka”  z 16 kwietnia na 17 września zaszkodziło kursowi tylko na jeden dzień.

Zdaniem analityków przełożenie premiery na dłuższą metę nie zmienia potencjału sprzedażowego „Cyberpunka”. Są zgodni co do tego, że jest on wyższy niż w przypadku poprzedniej flagowej gry spółki, czyli serii o „Wiedźminie”.

W oczekiwaniu na premierę „Cyberpunka” kurs w 2019 r. wzrósł o około 90 proc. Wskaźnik ceny do zysku to prawie 200-250. Czy wycena nie oderwała się od fundamentów?
– Jeśli weźmiemy pod uwagę 2020 r. i moje prognozy, to powinno się to przełożyć na 1,3-1,4 mld zł zysku, a konsensus rynkowy jest nawet wyższy. Przy takich założeniach C/Z wygląda już znaczenie lepiej – mówił niedawno w programie Parkiet TV Łukasz Kosiarski, analityk Pekao IB.  Cała branża (biorąc pod uwagę zagraniczne firmy) ma C/Z na 2020 r. około 22-23, więc jeśli chodzi o CD Projekt to mamy nawet dyskonto.

CZYTAJ TAKŻE: Panika na akcjach CD Projektu. Wyparowało 2,5 mld zł

– Ale wiadomo, że to rok szczególny, rok premiery. Patrząc np. trzy lata w przód ta różnica też nie jest znacząca. CD Projekt jest wyceniany podobni jak inne spółki z branży – podkreślał Kosiarski.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Mikroczipy pod skórą zamiast biletu czy kluczy. Niebezpieczna moda

Koniec z portfelami, kluczami i pinami. Implanty wszczepiane pod skórę mają nam ułatwić życie. ...

Technologiczne spółki przyciąga parkiet

Większość spółek, które zadebiutowały na giełdzie w ostatnich kilkunastu miesiącach, to reprezentanci branży nowych ...

Polak tworzy europejską alternatywę dla Google’a, Amazona i Alibaby

Chce oferować chmurę transparentną, przewidywalną, otwartą, która stoi w opozycji do zamkniętych, ograniczonych ekosystemów ...

Huawei znów ma kłopoty w USA

Chiński koncern wykradł T-Mobile technologię testowania telefonów – uważają amerykańskie służby. Prokuratorzy federalni już ...

Hongkong stał się polem walki w popularnej grze GTA V

Protesty w Hongkongu przeniosły się do cyfrowego świata rozrywki. Już kilka tygodni temu Chiny ...

Polskie firmy mogą zyskać na starciu USA z Chinami

Gospodarczy konflikt USA i Państwa Środka przedsiębiorstwom technologicznym w Polsce może przynieść również korzyści. ...