Polskie symulatory idą na giełdę

mat. pras.

Firma Games Operators potwierdza plan debiutu na GPW i przeprowadzenia oferty publicznej. Pracuje teraz nad grą „112 Operator”.

Spółka czeka na zatwierdzenie prospektu emisyjnego przez KNF. Jej akcje zostaną zaoferowane inwestorom indywidualnym oraz instytucjonalnym. W pierwszej kolejności mają zostać uplasowane akcje nowej emisji, a dopiero potem papiery już istniejące.

Oferta obejmie emisję nowych akcji oraz sprzedaż do 20 proc. istniejących, sprzedawanych przez obecnych akcjonariuszy, w tym przez prezesa i większościowego akcjonariusza Bartłomieja Gajewskiego oraz przez giełdowego PlayWaya. Spółka oczekuje, że wpływy netto z emisji nowych akcji wyniosą do 7 mln zł.

Pozostałe akcje należące do obecnych akcjonariuszy będą objęte lockupem przez 360 dni od dnia debiutu. Spółka z kolei zobowiąże się do nieprzeprowadzania nowej emisji akcji przez taki sam okres.

CZYTAJ TAKŻE: Polska gra rozpętała światową burzę. Jest blokowana

Debiutant podkreśla, że jego model biznesowy charakteryzuje się wysokimi przepływami pieniężnymi, co może pozwolić mu dzielić się znaczącą częścią zysków z akcjonariuszami. W przyszłości spółka zamierza przeznaczać do 90 proc. zysku na dywidendę, pod warunkiem, że po wypłacie dywidendy środki będą wystarczające do sfinansowania wszystkich zaplanowanych gier (do tej pory spółka nie wypłacała dywidendy).

Games Operators działa od 2015 r. Specjalizuje się w tworzeniu gier w segmencie symulatorów. Jego flagową produkcją jest „911 Operator” (grę  stworzyło Jutsu Games, obie spółki się połączyły). W 2018 r. gra wygenerowała sprzedaż rzędu 4,3 mln zł, a w 2019 r. ponad 5 mln zł. Obecnie Games Operators pracuje nad kontynuacją tej gry, tym razem zatytułowaną „112 Operator”, premiery należy się spodziewać w pierwszej połowie 2020 r. Łącznie w tym roku zaplanowano około 10 premier gier, których spółka będzie wydawcą.

CZYTAJ TAKŻE: Czy sztuczna pszczoła wygra z zombie

– Nadszedł właściwy moment by zacząć rozwijać większe gry niż dotychczas. Chcemy inwestować w projekty o wartości do około 2 mln zł, tworzyć produkty wyższej jakości, które pozwolą skokowo zwiększyć skalę naszej działalności. Środki pozyskane z oferty publicznej mają nam w tym pomóc. Korzystamy też ze współpracy z Grupą PlayWay, wzajemnie promujemy naszej produkcje oraz wymieniamy się doświadczeniami – mówi, cytowany w komunikacie Bartek Gajewski, prezes i założyciel Games Operators. Ma 50,96 proc. udziału w kapitale zakładowym. Pozostałe akcje kontroluje PlayWay.

W trakcie trzech kwartałów 2019 r. przychody spółki wyniosły prawie 6,2 mln zł i były wyższe o 42 proc. niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Zysk netto w całym 2018 r. wyniósł 3,5 mln zł, a za trzy kwartały 2019 r. zbliżył się do 3,7 mln zł i był wyższy o 28 proc. niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Rentowność netto za trzy kwartały 2019 r. wyniosła prawie 87 proc. i była o 5 pkt proc. wyższa niż rok wcześniej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Elektroniczny tłumacz z Krakowa zdominował Europę. Czas na USA

2019 był najlepszym rokiem w historii polskiej firmy Vasco. Jej udziały w europejskim rynku ...

Pekao ostrzega: oszuści rozsyłają niebezpieczne e-maile

Banka Pekao SA ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których pojawiają się informacje o rzekomym ...

Elon Musk: Pierwsze miasta na Marsie powstaną za 20 lat

Transport wszystkich materiałów potrzebnych do budowy samowystarczalnego miasta na Marsie będzie wymagało około tysiąca ...

ZUS postawił na IBM

Czteroletnia umowa, o wartości 70,5 mln zł, ma zagwarantować dalszy rozwój systemu informatycznego w ...

Włośnica jest dalej poważnym problemem

W Instytucie Parazytologii im. Witolda Stefańskiego PAN w Warszawie trwają badania nad projektem finansowanym ...

Trump szykuje uderzenie w Huawei

Prezydent USA Donald Trump ma w tym tygodniu podpisać zarządzenie wykonawcze zakazujące amerykańskim spółkom ...