Dobry strzał PlayWaya. Nowe gry już na siebie zarabiają

YouTube

Koszty  produkcji i marketingu „Tank Mechanic Simulator” i konsolowego „Thief Simulatora” zwróciły się po 72 godzinach od momentu premiery.

Gra  „Tank Mechanic Simulator” ukazała się 20 lutego na urządzeniach PC – w ciągu pierwszych 72 godzin jej sprzedaż przekroczyła 39 tysięcy kopii w kanałach online. Jest to gra wykonana przez spółkę zależną Degenerals, w której PlayWay kontroluje 80 proc. akcji. Z kolei gra „Thief Simulator” trafiła na rynek w wersji na konsole  Xbox One  i w ciągu pierwszych 72 godzin sprzedaży w sklepie Microsoft Store została pobrana ponad 3 tysiące razy. PlayWay informuje, że tytuł został przeportowany na konsole przy pomocy spółki zależnej Console Labs. PlayWay posiada w niej 74 proc. akcji.

CZYTAJ TAKŻE: Polskie gry odporne na koronawirusa

PlayWay ma udziały w kilkudziesięciu spółkach. Specjalizują się one w tworzeniu niskobudżetowych produkcji. Do takich należą też „Tank Mechanic” i „Thief Simulator”. Koszty ich produkcji oraz marketingu zwróciły się po trzech dobach od momentu uruchomienia sprzedaży.

PlayWay jest spółką notowaną na rynku publicznym. Dziś indeksy na europejskich giełdach spadają. Na GPW pod kreską jest nawet WIG.GAMES, który w ostatnich tygodniach często szedł na przekór szerokiemu rynkowi. Spada m.in. wycena największej firmy w tym branżowym indeksie – czyli CD Projektu. Podaż dominuje też na akcjach PlayWaya, mimo opublikowanego dobrego raportu sprzedażowego. W poniedziałek przed południem za akcję tej spółki trzeba zapłacić 378,5 zł, po spadku notowań o ponad 2 proc.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Możesz sprawdzić, gdzie teraz znajduje się Św. Mikołaj. To proste

Google udostępniło przed świętami narzędzie – Trasa Świętego Mikołaja (Santa Tracker), dzięki któremu możesz ...

Amerykanie wyślą do walki powietrznego cyborga

Siły powietrzne Stanów Zjednoczonych wkraczają w świat robotycznych dronów bojowych. Pierwsze z nich mają ...

Aplikacja imprezowa numerem 1 w Wielkiej Brytanii. Budzi obawy

Houseparty, to jedna z najpopularniejszych aplikacji od wybuchu pandemii. Mimo kwarantanny i izolacji pozwala ...

Amerykanie zakażą chińskiego TikToka. Kupi go Microsoft?

Konflikt amerykańsko-chiński rozkręca się coraz bardziej. Prezydent Donald Trump zapowiedział, że zakaże działania TikToka ...

Zablokowali WeTransfer. Powodem pornografia?

Władze w Indiach rozkazały tamtejszym dostawcom usług internetowych blokadę serwisu do udostępniania plików WeTransfer. ...

Polski hyperloop to 600 km/h po istniejących torach

Pracujący nad projektem kolei próżniowej startup Hyper Poland potrzebował tylko 48 godzin, by na ...