Dobry strzał PlayWaya. Nowe gry już na siebie zarabiają

YouTube

Koszty  produkcji i marketingu „Tank Mechanic Simulator” i konsolowego „Thief Simulatora” zwróciły się po 72 godzinach od momentu premiery.

Gra  „Tank Mechanic Simulator” ukazała się 20 lutego na urządzeniach PC – w ciągu pierwszych 72 godzin jej sprzedaż przekroczyła 39 tysięcy kopii w kanałach online. Jest to gra wykonana przez spółkę zależną Degenerals, w której PlayWay kontroluje 80 proc. akcji. Z kolei gra „Thief Simulator” trafiła na rynek w wersji na konsole  Xbox One  i w ciągu pierwszych 72 godzin sprzedaży w sklepie Microsoft Store została pobrana ponad 3 tysiące razy. PlayWay informuje, że tytuł został przeportowany na konsole przy pomocy spółki zależnej Console Labs. PlayWay posiada w niej 74 proc. akcji.

CZYTAJ TAKŻE: Polskie gry odporne na koronawirusa

PlayWay ma udziały w kilkudziesięciu spółkach. Specjalizują się one w tworzeniu niskobudżetowych produkcji. Do takich należą też „Tank Mechanic” i „Thief Simulator”. Koszty ich produkcji oraz marketingu zwróciły się po trzech dobach od momentu uruchomienia sprzedaży.

PlayWay jest spółką notowaną na rynku publicznym. Dziś indeksy na europejskich giełdach spadają. Na GPW pod kreską jest nawet WIG.GAMES, który w ostatnich tygodniach często szedł na przekór szerokiemu rynkowi. Spada m.in. wycena największej firmy w tym branżowym indeksie – czyli CD Projektu. Podaż dominuje też na akcjach PlayWaya, mimo opublikowanego dobrego raportu sprzedażowego. W poniedziałek przed południem za akcję tej spółki trzeba zapłacić 378,5 zł, po spadku notowań o ponad 2 proc.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nie uwierzysz, kto może szpiegować klientów hotelu

Japoński hotel HIS Group zasłynął tym, że gości witał cyfrowy asystent Tapia. Gadżet zamiast ...

KSDO jako nowe rozwiązanie IT dla oświaty

Przeprowadzona inwentaryzacja systemów oraz określenie źródeł danych wchodzących w skład Krajowego Systemu Danych Oświatowych ...

ISIS rekrutuje na TikToku, ulubionej aplikacji nastolatków

Bojownicy tzw. Państwa Islamskiego zamieszczali na TikToku filmy nawołujące do dołączenia do nich. Według ...

Kreml: Rosja jest atakowana w cyberprzestrzeni

Rosyjskie instytucje, w tym strona rosyjskiego prezydenta są regularnie obiektem cyberataków z USA i ...

Elektroniczny tłumacz z Krakowa zdominował Europę. Czas na USA

2019 był najlepszym rokiem w historii polskiej firmy Vasco. Jej udziały w europejskim rynku ...

Cyfryzacja porusza miasto

Transformacja cyfrowa to nie tylko procesy zachodzące w firmach. Do nowych realiów dostosowują się ...