Koronawirus miesza na giełdzie. CD Projekt więcej wart niż PZU

Wiedźmin dalej ciągnie CD Projekt, choć wszyscy czekają już na Cyberpunka
mat. pras.

Po piątkowym odbiciu nie ma już śladu: kurs producenta gier zaczął tydzień od mocnych spadków. Co ciekawe, w zestawieniu krajowych firm o największej kapitalizacji studio i tak przeskoczyło grupę PZU i jest teraz wiceliderem na GPW.

Za nami półtorej godziny handlu podczas poniedziałkowej sesji. Największe zainteresowanie akcjami widać w przypadku CD Projektu – przy czym zdecydowanie dominuje podaż. Kurs studia spada o ponad 7 proc., a wartość obrotów przekroczyła 45 mln zł. To najwyższy wynik dziś na GPW. Drugi jest PKN Orlen, ale tam obroty mają obecnie wartość niespełna 20 mln zł. Podobnie jak w przypadku PKO BP (18 mln zł) oraz – czwartego w zestawieniu – KGHM (15 mln zł). W przypadku każdej z tych powyższych firm dominuje podaż.

CZYTAJ TAKŻE: CD Projekt już wart więcej niż Orlen

Jeśli wzięlibyśmy pod lupę dziesięć spółek o najwyższych obrotach (biorąc pod uwagę tylko dzisiejszą sesję), to relatywnie dobrze w tym gronie radzi sobie sieć sklepów Dino. Jest jedyną firmą w tym zestawieniu, której notowania utrzymują się nad kreską – choć skala wzrostów jest symboliczna. Po godz. 10 akcje Dino drożeją o 0,2 proc. do 137,7 zł. Takie zachowanie notowań jest zapewne pokłosiem wieści napływających ze spółki. Wynika z nich, że firma nie spodziewa się większych zakłóceń w ekspansji sieci w związku z koronawirusem. Planuje, że w 2020 roku liczba otwarć sklepów będzie rosła w podobnym tempie jak rok wcześniej.

Obecnie spółką o najwyżej kapitalizacji na GPW jest PKO BP (27,4 mld zł). Za nim długo utrzymywało się PZU, ale sytuacja właśnie się zmieniła. Teraz na miejsce wicelidera wskoczył CD Projekt, którego wycena stopniała relatywnie mniej niż kapitalizacja PZU. Obecnie producent gier jest warty 21,9 mld zł, a PZU symbolicznie mniej: 21,7 mld zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Apple toczy bitwę z Komisją Europejską o 13 mld euro podatków

Amerykański gigant ma zamiar odwołać się od decyzji Brukseli z 2016 roku, która zobowiązała ...

Trzy polskie startupy nagrodzone w Luksemburgu

Polskie młode firmy działające w branży fintech zaprezentowały się w Luksemburgu podczas Luxembourg-Poland Business ...

Brak składanego iPhone’a może zaszkodzić Apple

Steve Wozniak chciałby mieć składany smartfon z logo nadgryzionego jabłka i martwi się faktem, ...

Kierowca Ubera sam ustali cenę kursu

Amerykański gigant łączący pasażerów z kierowcami szykuje małą rewolucję. Firma, która do tej pory ...

Sztuczna inteligencja stała się zagrożeniem… w Polsce

Przybywa niebezpiecznych przykładów przejmowania przez sztuczną inteligencję kontroli i odpowiedzialności za nasze zachowania. A ...

Drony trafią na składowiska i do szpitali

Jeszcze w tym roku ruszą w polskich miastach pierwsze misje autonomicznych bezzałogowców. Loty planowane ...