Koronawirus miesza na giełdzie. CD Projekt więcej wart niż PZU

Wiedźmin dalej ciągnie CD Projekt, choć wszyscy czekają już na Cyberpunka
mat. pras.

Po piątkowym odbiciu nie ma już śladu: kurs producenta gier zaczął tydzień od mocnych spadków. Co ciekawe, w zestawieniu krajowych firm o największej kapitalizacji studio i tak przeskoczyło grupę PZU i jest teraz wiceliderem na GPW.

Za nami półtorej godziny handlu podczas poniedziałkowej sesji. Największe zainteresowanie akcjami widać w przypadku CD Projektu – przy czym zdecydowanie dominuje podaż. Kurs studia spada o ponad 7 proc., a wartość obrotów przekroczyła 45 mln zł. To najwyższy wynik dziś na GPW. Drugi jest PKN Orlen, ale tam obroty mają obecnie wartość niespełna 20 mln zł. Podobnie jak w przypadku PKO BP (18 mln zł) oraz – czwartego w zestawieniu – KGHM (15 mln zł). W przypadku każdej z tych powyższych firm dominuje podaż.

CZYTAJ TAKŻE: CD Projekt już wart więcej niż Orlen

Jeśli wzięlibyśmy pod lupę dziesięć spółek o najwyższych obrotach (biorąc pod uwagę tylko dzisiejszą sesję), to relatywnie dobrze w tym gronie radzi sobie sieć sklepów Dino. Jest jedyną firmą w tym zestawieniu, której notowania utrzymują się nad kreską – choć skala wzrostów jest symboliczna. Po godz. 10 akcje Dino drożeją o 0,2 proc. do 137,7 zł. Takie zachowanie notowań jest zapewne pokłosiem wieści napływających ze spółki. Wynika z nich, że firma nie spodziewa się większych zakłóceń w ekspansji sieci w związku z koronawirusem. Planuje, że w 2020 roku liczba otwarć sklepów będzie rosła w podobnym tempie jak rok wcześniej.

Obecnie spółką o najwyżej kapitalizacji na GPW jest PKO BP (27,4 mld zł). Za nim długo utrzymywało się PZU, ale sytuacja właśnie się zmieniła. Teraz na miejsce wicelidera wskoczył CD Projekt, którego wycena stopniała relatywnie mniej niż kapitalizacja PZU. Obecnie producent gier jest warty 21,9 mld zł, a PZU symbolicznie mniej: 21,7 mld zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Apple zapłaci hakerowi milion dolarów

Włamcie się do naszego systemu, a my zapłacimy za to milion dolarów. To oferta ...

Brexit przydusi unijny e-handel

Wyjście Wielkiej Brytanii z UE bez porozumienia z Brukselą może mieć dramatyczne skutki dla ...

Technospecjały

Co dzień kolejne elektroniczne gadżety – od pięknych i użytecznych po dziwaczne i mało ...

Takiej nagrody jeszcze nie było. Z reality show w kosmos

Nie masz na wycieczkę w kosmos? Jest na to sposób. Potencjalni kosmonauci niedługo będą ...

Najlepsze 2020. Niemcy stworzyli ptaki-roboty

Niemiecka firma stworzyła bioniczne ptaki. Są nie tylko piękne, ale także mogą być użyteczne ...

Levandowski musi zapłacić Google 179 mln dol. kary. Za kradzież tajemnic

Anthony Levandowski, mający polskie korzenie były inżynier Waymo, należącego do Google’a startupu, który jest ...